Biyografi

İbrahim Çanakcı Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Ne İş Yapıyor?

İbrahim Çanakcı kimdir, nereli ve kaç yaşında, annesi babası kardeşleri kim, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı siyasilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımzıda ise ayrıca İbrahim Çanakcı’dan söz edeceğiz.

İbrahim Çanakcı Kimdir?

  • Ekonomist.

1962 yılında Elazığ’da dünyaya gelen İbrahim Çanakcı, Elazığ Lisesi’nden mezun olduktan sonra lisans eğitimini ise Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü’nde tamamlamış, yüksek lisans eğitimini ise 1989 ile 1991 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde Michigan State Üniversitesi Ekonomi bölümünde tamamlamıştır. İbrahim Çanakcı, kamu görevine ise Devlet Planlama Teşkilatı’nda 1986 yılında başlamıştır. Çanakçı, 1994 ile 2000 tarihleri arasında DPT Konjonktür Dairesi Başkanlığı görevinde bulunmuştur. 2000’de BBDK’da Ekonomik Değerlendirmeler Dairesi Başkanı ve BBDK ikinci başkanı gibi görevlerde bulunmuştur. Çanakçı, 2003 ile 2014 arasında Hazine Müsteşarı olarak görev almış, bu zaman zarfında çeşitli kurul ve komitede üyelik yapmıştır. Dünya Bankası ve diğer çok taraflı kalkınma bankalarında Türkiye’yi guvernör olarak temsil eden İbrahim Çanakcı, ayrıca İslam Kalkınma Bankası ve yan kuruluşlarının çeşitli yönetim kadrolarında da görevlerde bulunmuştur. 2014 ile 2016 yılları arasında Washington’da Türkiye ve 7 Doğu ve Orta Avrupa ülkesini temsilen Uluslararası Para Fonu İcra Direktörleri Kurulu’nda icra direktörü olarak görev almıştır. İbrahim Çanakcı, ayrıca 2017 ile 2019 yılları arasında Cidde’de İslam Kalkınma Bankası’nda ”Başkan Özel Danışmanı” olarak görev almıştır. İbrahim Çanakcı evlidir ve iki çocuğu vardır.

Sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulunmaktadır. Siyasi hayatına Deva Partisi’nde devam eden İbrahim Çanakcı hakkında merak edilen annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds