Otomobil

BMW Park Mesafe Kontrolü

PDC, size park ederken yardımcı olur. Sinyal sesleri ve optik bir gösterge aracınızın önüne veya arkasına yaklaşan bir nesneyi size bildirir. Ölçmek için tamponlarda dört adet ultrasonik sezici bulunmaktadır. Sezicilerin etki mesafesi yaklaşık 2m’dir. Ön seziciler ve arka köşelerdeki seziciler için akustik sinyal sesinin duyulması için mesafe yaklaşık 60cm, arka orta seziciler için yaklaşık mesafe 1,50m olması gerekmektedir.

PDC, alışılmış park etme durumlarında olduğu gibi nesnelere yavaş yaklaşırken, nesneleri görüntüleyebilen bir park yardım sistemidir. Nesnelere hızlı yaklaşmaktan kaçınınız, yoksa sistem bazı fiziksel durumlardan dolayı geç ikaz verir. Römork ile sürüş yaptığınızda, arkadaki seziciler doğru ölçümler yapamaz ve bu yüzden de devreye girmezler.

Otomatik Devreye Alma

Sistem, motor çalışırken veya kontak açıkken R şanzıman konumunu seçtiğinizde yaklaşık 1 saniye içerisinde devreye alınır. Hareket etmeden önce kısa bir süre bekleyiniz.

Yaklaşık 50m sürüşten sonra veya 30km/h sonrasında sistem devre dışı kalır, LED söner. İhtiyaç halinde sistemi tekrar devreye alınız.

Sinyal Sesleri

Bir nesneye yaklaşırken pozisyona göre aralıklı bir ses ile uyarılırsınız. Örneğin aracın arkasında sol tarafta bir nesne algılanırsa,sinyal sesi arka sol hoparlörden gelir. Engele yaklaştıkça sinyal seslerinin aralıkları azalır. Belirlenen cisme olan mesafe yaklaşık 30cm’den daha az ise sürekli bir ses duyulur.

Tuştaki LED yanıp söner ve bilgi ekranında bir mesaj görüntülenir ise bu fonksiyon arıza nedeniyle devre dışı kalmış olabilir.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi