Erdoğan: Domates Diyorlar Biz Gabar’da Savaşıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sivas’ta yaptığı konuşmada ilginç bir söylem ön plana çıktı. Erdoğan, muhalefetin kendilerini farklı yerlerden vurmaya çalıştıklarını ifade etti ve Gabar’da Tendürek’te savaştıklarını söyledi. Erdoğan şunları söyledi:

Bizler Cudi’de Gabar’da Tendürek’tde terörle mücadeleyi verirken onları temizlerken sıfırlarken sizin söylediğinize bakın. Biz bunları yaparken birileri bizleri farklı yerlerden vurmaya çalışıyor. Ne diyorlar domates, patlıcan patates… Ya düşünün be bir merminin fiyatı nedir? Düşünün benim Mehmedimin giyinip kuşanıp bu teröristlere karşı verdiği mücadelenin bedeli nedir bir düşünün. Bunları bu iktidar yapıyorsa başarıyorsa… Siz hala domates, patates, sivri biber konuşuyorsunuz. Yani bizi Corc, Hans bir yerlerden vurmak istiyor bunlar da onlara el ayak oluyorlar. Biz mücadeleyi hep kazandık kazanmaya da devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir:  Bunu Yapan Bir Savcı: Halı Sahada Tartıştığı Öğretmenleri Gözaltına Aldırttı

Konuşmasında Sivas’ın yetiştirdiği önemli isimlerden de söz eden Erddoğan’ın konuşmasında en dikkat çekici nokta, son zamanlarda oldukça büyük tartışmalara neden olan sebze-meyve fiyatları oldu. Erdoğan, muhalefetin yanlış bir noktadan eleştiri yaptığını ifade ederek ”bir mermi ne kadar” diye sordu.

İlginizi Çekebilir:  Osmanlı Devleti'nde Bankacılık

Erdoğan’ın bu çıkışı psikoloji başta olmak üzere diğer sosyal bilimlerde de ders konusu olan ”Ad Hominem” kavramına bir örnektir. Ad Hominem, bir tür safsatadır ve tartışmalarda konuyla ilişkisi olmayan bir önerme ya da tezi karşı tarafa bir savunma ya da cevap olarak sunmaktır. Örneğin ödevlerini neden yapmadığını soran öğretmene, sular kesildi cevap veren öğrenci gibi.

İlginizi Çekebilir:  Erdoğan Barzani Konusunda da Yanıldı

Açıklamanın Türkçe meali ise ”ne yaparsak yapalım meyve sebze fiyatlarını indiremiyoruz’‘.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi