Seydioğlu Baklavanın Sahipleri Tahliye Kararını Bedava Tulumba Dağıtarak Kutladı, Kuyruk Oluştu

Pendik’te hamile bir kadının arabasına saldıran magandalar Hasan Sel ve Hüseyin Sel, tahliye kararının ardından sosyal medya üzerinden paylaşılan açıklama ile bedava tulumba tatlısı dağıtarak kutladı. Seydioğlu Baklava’nın önünde bedava tulumba tatlısı dağıtıldığını gören vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. 

İstanbul Pendik’te hamile bir kadının olduğu araca saldıran Seydioğlu Baklava’nın sahipleri Hasan Sel ve Hüseyin Sel, videonun sosyal medyada yayılması sonrasında gözaltına alınarak adliyeye sevk edilmiş ve hapis cezası almıştı. 

Geçtiğimiz günlerde haklarında tahliye kararı verilen Hasan Sel ve Hüseyin Sel, cezaevi çıkışında kararı davul zurna çalarak kutlamış ve tulumba dağıtmıştı. 

Seydioğlu Baklava’nın sahipleri bu kez Facebook üzerinden yaptıkları bir paylaşımda Türkiye Cumhuriyeti’nin bir hukuk devleti olduğunu belirterek şirketin büyüme kararı aldığını belirttiler. İşte o açıklama:

Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Bizler ilk günkü aşkla siz değerli vatandaşlara hizmetimize devam edeceğiz ve firma olarak büyüme kararımızı kamuoyunun bilgisine sunuyoruz. Yakında ülkemizin birçok ilinde açacağımız şubelerimizle bu lezzeti hepinize sunacağız. Bu akşam bedava tulumba tatlısı dağıtılarak yargının vermiş olduğu adaletli kararı sizlerle kutluyoruz. 

(Seydioğlu Baklavaları Yönetimi) 

Facebook üzerinden yapılan açıklama sonrasında Seydioğlu Baklava’nın resmî sayfasındaki gönderinin altına yüzlerce yorum atılırken vatandaşlar Hasan Sel ve Hüseyin Sel’i aymazlık ve yüzsüzlükle suçladı. Konu, Ekşi Sözlük yazarları tarafından da gündeme taşınırken pek çok yazar konuyla ilgili olarak görüşlerini dile getirdi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: