Erdoğan: Keşke Daha Çok Çocuğum Olsaydı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa’da kadınlara yönelik yapılan etkinlikteki konuşmasında dikkat çeken sözler söyledi. Cumhurbaşkanı, “Bugün 4 çocuğa sahip olduğum için Rabbime hamd ediyorum. Ama az, keşke daha çok olsaydı” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kadınlara yönelik düzenlenen bir etkinlikte yaptığı konuşmada “bugün 4 çocuğa sahibim, keşke daha çok olsaydı” dedi. 

Şanlıurfa’da Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı tarafından 11 Nisan Spor Salonu’nda düzenlenen “Aynı Gök Kubbe Altında Gönül Dilimiz Türkiye 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Buluşması” adlı etkinliğe katıldı. 

İlginizi Çekebilir:  Yerli ve Milli Söylemlerinin Değersizleştirilmesi

Salonda bulunan kadınlara konuşan Erdoğan’ın sözleri sık sık tezahüratlarla kesildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin güçlü aile yapısı ile birçok badireyi atlattığını belirterek şöyle devam etti: 

“Bunun için aile yapımızı sarsmaya yönelik saldırılar altındayız. Bu saldırılar dolaylı yolla yapılıyor. Bireyi ailesinden kopardığınızda onu istediğiniz gibi savunmanız, korkutmanız, kullanmanız kolaylaşır. Şehirleşmenin artmasıyla anne baba çocuklar ve torunlardan oluşan geniş aile ciddi oranda ortadan kalktı. Çekirdek aileye döndük. Birileri buna bile tahammül edemiyor. Böyle bir felakete asla izin vermeyeceğiz. 3 çocuk tavsiyemi özel hayata müdahale gibi göstermek için çabalıyor. Urfalı kardeşlerim bu tabloda çok parlak. Bugün 4 çocuğa sahip olduğum için Rabbime hamd ediyorum. Ama az, keşke daha çok olsaydı.”

İlginizi Çekebilir:  17-25 Aralık Hırsızlık - Rüşvet ve Yolsuzlukla Mücadele Haftası

Erdoğan’ın bu sözleri sosyal medyada da çok konuşulanlar arasında yer aldı. Erdoğan’ın 3 çocuk ısrarı ve çocuk politikasından farklı olarak kendisi için daha fazla çocuk olmasının iyi olacağı, riski tabana yayacağı gibi görüşlere yer verildi. 

Recep Tayyip Erdoğan’ın Çocukları 

  • Ahmet Burak Erdoğan 
  • Bilal Erdoğan 
  • Sümeyye Erdoğan 
İlginizi Çekebilir:  Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İlginç Çıkış: Yasin Senin Neden Bıyıkların Yok?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir