Erdoğan: Maduro Kardeşim Dik Dur Yanındayız

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Venezuela’da yaşanan siyasi olaylar nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Venezuela Devlet Başkanı Maduro’yu arayarak “Maduro kardeşim! Dik dur, yanındayız” dediğini ifade etti. 

Venezuela’da sular durulmuyor. Ülkede Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido’nun kendisini “geçici devlet başkanı” ilan etmesi ve Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Trump’ın Maduro’yu devlet başkanı olarak kabul etmemesi üzerine tırmanan siyasi kriz, ülkede krizin boyutlarının da her alanda hissedilmesine neden oluyor. 

İlginizi Çekebilir:  Atasun'un Black Friday Kampanyasını Satış Danışmanına Saldırarak Protesto Eden Magandalar

Türkiye ile Venezuela arasındaki diplomatik ilişki ve ekonomik işbirliğinin son zamanlarda artması, Erdoğan ve Maduro’nun da yakınlaşmasına neden olmuştu. Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Erdoğan’ın Maduro’yu arayarak destek mesajı verdiğini belirtti. 

Sözcü İbrahim Kalın, Twitter’daki paylaşımda şunları kaydetti: “Cumhurbaşkanımız, Venezüella Devlet Başkanı Nicolas Maduro’yu arayarak Türkiye’nin desteğini ifade etti ve ‘Maduro kardeşim! Dik dur, yanındayız’ dedi. Türkiye, Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın liderliğinde bütün darbe girişimlerine karşı ilkeli duruşunu koruyacaktır.”

İlginizi Çekebilir:  Erdoğan Barzani Konusunda da Yanıldı

İbrahim Kalın, twitinin sonunda ‘#WeAreMADURO’ etiketine de yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara