Müşterisinin Pizzasından Tırtıklayan Domino’s Kuryesi

Bugün Ekşi Sözlük’te gördüğüm bir başlıkta yer alan videodan bahsetmek istiyorum. Başlığın ismi müşteri pizzasından tırtıklayan Domino’s kuryesi ve başlığı da bu yazıya aynen aktarıyorum. Domino’s kuryesinin yaptığı bu hareketi ilk gördüğümde kesinlikle “hizmet kalitesi” altında yargılamak istemedim. Biraz olaya hümanist bakmak kendimce daha iyi oldu. Ben burada daha acı bir manzara gördüm.

İlginizi Çekebilir:  Atatürk'ün İnşaat İzlerken Çekilmiş Fotoğrafı

Video

Videoda da görüldüğü gibi kurye, asansör kapısını kapattıktan sonra muhtemelen 20 saniye kadar müşteriye teslim edeceği paketi açıyor ve pizzadan birkaç dilim tırtıklıyor. O esnada kim bilir ne durumdaydı? Aç mıydı? Tansiyonu mu düşmüştü? Hiçkimse, o hareketi yapan kurye açıklamadığı müddetçe altında yatan sebebi bilemez.

Asgari ücretle çalışan bir kuryenin bir anda paketi açması ve müşterinin pizzasından tırtıklaması açıkçası beni bir hayli üzdü. Bir perakende çalışanı olarak olarak durumdan az çok anlarım ve çalışanın hiçbir durumu hizmeti örselemeye engel teşkil etmemeli. Sorsak kuryeye neden yaptın diye, muhtemelen o da haklı bir sebep sunacak.

İlginizi Çekebilir:  Havalimanında Başörtülülere Kin Kusan Vatandaş AKP'li Çıktı İddiası

İnsan böyle şeyleri gördükçe aklına ister istemez kapitalizmin acımasız çarkları geliyor? Bir kaç entry aşağıda bir yazarın da belirttiği gibi çalıştığı şubenin bir günlük cirosunu bile alamayan bir çalışandan bahsediyoruz. Kim bilir Domino’s o çalışanın karnını doyuruyor mu? Aç mı bırakıyor? Aç mı çalıştırıyor? Bunlar gerçekten sorulması gereken sorular. Hatayı bir çalışan gözüyle değerlendirip elbette Domino’su haksız bulacağım. Zira dürüst bir çalışan bu hareketi yapmayacaktır. Hatayı o kuryeyi aç bırakan Domino’sta bulmak gerekiyor.

İlginizi Çekebilir:  Bu Ülkede Kahramanlar Bitmez

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara