Erdoğan’ın İsteği Üzerine Yiğit Bulut’un ‘Derin Analiz’ Programı Sona Erdi

TRT Haber ekranlarında yayınlanan Derin Analiz isimli programda her Salı gündeme ilişkin haberleri yorumlayan Yiğit Bulut, Erdoğan’ın isteği üzerine görevinden alındı. Kamuoyunda Erdoğan’a yakınlığı ile bilinen ve “jöleli” lakabıyla anılan Yiğit Bulut’un yanı sıra İlknur Çevik’in de TRT’deki programına son verildi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın danışmanları arasında yer alan Yiğit Bulut ve İlknur Çevik’in programlarına son verilmesinin nedeni olarak da Erdoğan’ın danışmanlarının gazete ve televizyonlarda yaptıkları konuşmalardan rahatsızlık duyması gösteriliyor. 

Erdoğan’ın danışmanlarının televizyonlarda yaptıkları bazı açıklamalardan ve gazetelerde yazdıkları bazı yazılardan rahatsız olduğu zaman zaman gündeme gelmişti.

İlginizi Çekebilir:  İstanbul Şehir Üniversitesi Kuruluş Tarihi ve Amacı

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan’ın da köşesine taşıdığı konu, zaman zaman çeşitli gazetelerde farklı isimler tarafından gündeme gelmişti. Bu konuyla ilgili olarak Ahmet Hakan: “İyi haber alan kaynaklarımın bildirdiğine göre… Cumhurbaşkanı danışmanlarının televizyonlarda düzenli program yapmaları veya gazetelerde düzenli köşe yazıları yazmalarıyla ilgili yeni bir karar alınmış. Bu karara göre… Danışmanlar artık televizyonlarda düzenli program yapmayacaklar, gazetelerde düzenli köşe yazıları yazmayacaklarmış” ifadelerine yer vermişti. 

TRT Emri Yerine Getirdi 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın özel talimatı sonrasında TRT üzerine düşeni yaptı ve Yiğit Bulut’un “Derin Analiz” programı ile Fulin Arıkan’ın sunduğu ve İlknur Çevik’in yorumladığı “Dünya Ekopolitiği” isimli programları yayından kaldırdı. 

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Varlık Fonu başkanlığından aldığı Yiğit Bulut’un TRT’deki programına son verilmesi, AKP seçmeninde şaşkınlıkla karşılandı. İlerleyen günlerde konuyla ilgili olarak Yiğit Bulut’un açıklama yapması ise beklenmiyor. 

Kaynak: ODA TV 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ko cuce