AKP’li Belediyelerin Yolsuzluklarını Ortaya Çıkaran Sayıştay Başkan Yardımcısı Fikret Çöker Görevinden Alındı

Bir metre hortuma 78 TL veren Arnavutköy Belediyesini, 100 kilometrede 63 litre yakıt tüketimi yapan İSKİ’ye ait binek araçlarını, Daire Başkanı dahil olmak üzere tüm kadroyu Tayland’a tatile gönderen Ordu Belediyesini ve daha pek çok AKP’li belediyenin yolsuzluklarını ortaya çıkaran Sayıştay Başkan Yardımcısı Fikret Çöker görevinden alındı. Çöker’in ismi Sayıştay’ın resmî internet sitesinden kaydı apar topar düşürüldü ve 2011 yılında Sayıştay üyesi olan Zekeriya Tüysüz atandı. 

Son zamanlarda AKP’li belediyelerin karıştığı yolsuzlukları ortaya çıkaran Sayıştay’ın Başkan yardımcısı Fikret Çöker, iktidarın radarına takıldı. Çöker’in görevine son verildi. 

İlginizi Çekebilir:  Atilla Yeşilada: Bu Durgunluk IMF'siz Bitmez

Fikret Çöker’in Görevden Alınmasına Giden Süreç 

Sayıştay’ın son bir ay içerisinde hazırladığı raporlarda AKP’li belediyelerin duyanların şaşkına döndüğü yolsuzluklar gözler önüne serilmişti. İşte o raporlardan birkaçı: 

1) İSKİ’ye bağlı binek araçlarda “araç takip sisteminin” olmadığı, araçların normalde yakması gereken tutardan 20 kat fazlasını yaktığı, binek araçların dışında kuruma üç tane de lüks araç alındığı belirtilmişti. 

 

İlginizi Çekebilir:  Toprak Can Adıgüzel Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Sevgilisi? Oynadığı Diziler?

2) Bursa Belediyesinin düzenlemiş olduğu geziye normalde katılımın 648 kişi olmasına rağmen yüklenici firmaya 10.000 kişi olarak belirtilmesi de yine Sayıştay raporları arasında yer alıyordu. 

3) Ankara Su ve Kanalizasyon İşleri’nin (ASKİ) kaçak su kullandığı Sayıştay tarafından yapılan denetimlerde açığa çıkarılmıştı. 

4) Yine AKP’li Fatih Belediyesinin 1 milyon 409 bin 228 lira zarara uğradığı da raporda yer almıştı. 

5) Arnavutköy Belediyesinin 1 metre hortuma 78 lira verdiği de yine Sayıştay raporlarında yolsuzluğun belgesi olarak yer almıştı. 

İlginizi Çekebilir:  Rasim Ozan Kütahyalı Beyaz TV'den Kovuldu

Daha pek çok yolsuzluk ve usulsüzlüğü gözler önüne seren Sayıştay’da bügün sessiz sedasız bir “görev değişimi” yapıldı. Tüm bu usulsüzlükleri bir bir ortaya çıkaran Sayıştay Başkan yardımcısı Fikret Çöker bu sabah görevinden alındı ve yerine Zekeriya Tüysüz atandı. Sayıştay’ın resmi internet sitesinde Zekeriya Tüysüz’ün biyografisine yer verilirken Fikret Çöker’in ismi düşürüldü. 

Fikret Çöker (solda) Zekeriya Tüysüz (sağda)

Sayıştay Soygunu Gözler Önüne Serdi: 100 Kilometrede 63 Litre Yakıt Tüketen Clio

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi