Erişah Arıcan Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Erişah Arıcan kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesinden söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca Erişah Arıcan’dan söz edeceğiz.

Erişah Arıcan Kimdir?

  • Türk akademisyen ve yazar.

1988 senesinde Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi İktisat Maliye Fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak akademik kariyerine adım atan Erişah Arıcan, 1990 yılında Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü’ne geçmiştir. 1991 senesinde ise yazdığı “Merkez Bankası ve Parasal Büyüklüklerin Denetimi” konulu doktoru teziyle doktor unvanına sahip oldu.

1999 senesinde ise İktisat Politikası Bilim Dalında doçent oldu; 2005 senesinde Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu Bankacılık Bölümünde profesör unvanına sahip olmuştur.

Arıcan, 1998 ile 2006 seneleri arasında Marmara Üniversitesi Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği’nin yanı sıra 2006 ile 2015 yılları arasında Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu Müdürlüğü görevini üstlenmiştir. Ağustos 2015 tarihinde Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü Müdürlüğü görevine atanan Erişah Arıcan, halen bu görevine devam etmektedir.

2002 senesinden bu zamana Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu, Bankacılık Bölüm Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeliğini yürütmekte olan Erişah Arıcan, üstlendiği bu görevlerin yanı sıra Eylül 2015 tarihinden itibaren Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü Bankacılık Anabilim Dalı Başkanlığı ve Yönetim Kuruluğu üyeliği görevini sürdürmektedir.

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Üyeliğine 1 Nisan 2016 tarihi itibariyle seçilen Erişah Arıcan, 12 Eylül 2018 tarihinde ise Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyeliği’ne atanmıştır.

Bu görevlerinden sonra 27 Eylül 2018 tarihi itibariyle Borsa İstanbul’un başkanı olmuştur. Prof. Dr. Erişah Arıcan’ın çalışma alanları şöyledir;

  • Türkiye Ekonomisi
  • Ekonomik Sistemler
  • Para- Banka
  • Merkez Bankacılığı ve Uygulamaları
  • Finansal Piyasalar ve Kurumlar

Erişah Arıcan ile İlgili Aramalar

Google’da Erişah Arıcan ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; erişah arıcan eşi erişah arıcan nerelidir erişah arıcan twitter erişah arıcan mardin erişah arıcan kimdir nereli erişah arıcan kaç yaşında prof. dr. erişah arıcan nereli prof. dr. erişah arıcan marmara üniversitesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir