Biyografi

Esra Erdoğan Kimdir? Kaç Yaşında? Hangi Üniversiteden Mezun Oldu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Esra Erdoğan kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesinden söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca “Esra Erdoğan”dan söz edeceğiz.

Esra Erdoğan Kimdir?

1983 senesinde İstanbul’da dünyaya gelen Esra Erdoğan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı ve aynı zamanda Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın eşidir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın en küçük çocuğu olan Esra Erdoğan’ın Ahmet Burak, Necmettin Bilal ve Sümeyye adında kardeşleri vardır.

Esra Erdoğan, 11 Temmuz 2014 tarihinde Sadık Albayrak’ın oğlu Berat Albayrak ile Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda dünya evine girdi. Nikah şahitliğini ise Romanya Başbakanı Adrian Năstase, Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis, Ürdün Kralı Abdullah, Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül ve TBMM Başkanı Bülent Arınç yaptı.

Eğitim Hayatı

Kadıköy İmam Hatip Lisesi’nde lise eğitimini alan Esra Erdoğan, lisans eğitimini ise sosyoloji ve tarih alanlarında Indiana Üniversitesi’nde 2003 senesinde tamamlamıştır. Erdoğan, yüksek lisansını ise Berkeley Üniversitesi’nde yapmıştır. Erdoğan, daha sonra 2014 tarihinde yine Berkeley Üniversitesi’nde doktorasını tamamlamıştır.

Üniversiteden bir arkadaşı ise Esra Erdoğan’ı “kuvvetli kişiliğe, hayat, inanç, politika ve aile hakkında katı inançlara” sahip biri olarak tanımlamıştır.

Sosyal Faaliyetleri

Esra Erdoğan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kurulan Türkiye Gençlik Vakfı (TÜRGEV) ve Yeşilay cemiyetinin yönetim kurulu üyesidir. Ayrıca Ümraniye Belediyesi tarafından engelli vatandaşlara yönelik başlatılan ‘Biz Gönüllüyüz, Biz Öğretiriz’ adlı kampanyada gönüllü öğretmen olarak yer almış ve bir engelli kıza alfabeyi öğretmiştir.

Son zamanlarda Esra Erdoğan’ın Berat Albayrak’tan boşandığı iddiaları ortaya atılsa da bu iddia taraflarca doğrulanmamıştır. Berat Albayrak ve Esra Erdoğan’ın tanışmaları ise siyasi ve ekonomik bağlardan dolayıdır.

Daha önceki yazılarımızda Recep Tayyip Erdoğan’ın kardeşlerinden ve diğer çocuklarında söz etmiştik. Bunlara da göz atabilirsiniz.

Esra Erdoğan ile İlgili Aramalar

Google’da Esra Erdoğan ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda bunları da aradı; berat albayrak esra erdoğan nasıl tanıştı esra erdoğan kimdir esra erdoğan düğün esra erdoğan büyükanneler ve büyükbabalar esra erdoğan amcalar esra erdoğan berat albayrak esra erdoğan hasan erdoğan esra erdoğan boşandı mı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds