Eski Erkek Arkadaşı Tarafından Yüzüne Asit Atılan Berfin Özek Yardım Bekliyor

İskenderun’da eski erkek arkadaşı tarafından yüzüne asit benzeri bir sıvı atılan 19 yaşındaki Berfin Özek’in yüzü, atılan madde nedeniyle tanınmaz hale geldi. Berfin Özek’in eski erkek arkadaşı Ozan Çeltik tarafından yüzünün tanınmaz hale gelmesi Ekşi Sözlük’te de gündemde yer aldı.

İskenderun Kadın Platformu ise “Berfin’in yarım kalan gülüşü solmasın” adında bir yardım kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında cemevinde kahvaltı etkinliği düzenleyen platform, Berfin Özek’in ameliyat masraflarını çıkarmayı amaçlıyor.

Dünya üzerinde şiddete maruz kalan binlerce kadın olduğunun altını çizen İskenderun Kadın Platformu sözcüsü Fatoş Çınar ise olayla ilgili olarak şöyle konuştu:

“Berfin’in yarım kalan gülüşü solmasın diye başlattığımız yardım kampanyamız kapsamında 28 Nisan Pazar günü İskenderun Cem evinde kahvaltı etkinliği düzenledik. Berfin’imiz hayat dolu, üniversiteye hazırlanan hayallerinin peşinden koşan gencecik bir kadın ve ona saplantılı olan bir canavar. 15 Ocak günü her gün olduğu gibi o günde dershaneye gitmişti, sınavlara az bir zaman kaldığı için bütün zamanını derslere verdiği o yoğun günlerden bir gündü. Evine dönüyordu, kitapları vardı, birazda hayalleri, yüzünde de kocaman bir gülümsemesi. Evinin sokağına vardığında onu orda bekleyen bir canavar vardı. Berfin sokağı döner dönmez yolunu kesip elindeki yakıcı (asit) sıvıyı genç kadının yüzüne fırlattı. Berfin’in yüzü boynu omuzu montu, hayalleri, umutları, kocaman gülümsemesi bile eridi. Günlerce yoğun bakımda kaldı. Eve döndüğünde aynaya baktığında artık bir gözünü tamamen kaybetmiş yıllarca aynada gördüğü kişi onu çoktan terk etmişti. Aynada kimse yoktu kocaman bir boşluk vardı. Tanımadığı ve hatta ürperdiği biri bakıyordu o boşluktan ona, tek gözüyle seçebildiği kadarıyla”

Berfin’in Ameliyatı Estetik Dahlinde Olduğu İçin Masrafı Devlet Karşılamıyor

Berfin Özek’in eski erkek arkadaşı tarafından saldırıya uğraması ve yüzünde ağır yaralar meydana gelmesi sonucu davanın avukatlığını Avukat Mehtap Sert üstlendi. Sert, yaptığı açıklamada Berfin Özek için başlatılan yardım kampanyasının bir an önce onaylanması gerektiğinin altını çizerken Berfin Özek’in elleri ve yüzünde yanıklar meydana geldiğinii ancak ameliyatın estetik kategorisinde değerlendirilmesinden dolayı masrafların devlet tarafından karşılanmadığını belirtti. Kampanya için kaymakamlığa başvuruda bulunduklarını söyleyen Avukat Mehtap Sert, Sağlık Bakanlığı’na çağrı yaptı bakanlığın ameliyat masraflarını karşılayabileceği ya da prosedürlere gerek duyulmadan masrafların kampanya ile karşılanabileceğini ifade etti.

Görüntü hassas ve kesin olarak Berfin Özek’e ait olduğu bilinmemekle birlikte sosyal medyada paylaşılan bir fotoğraftır. Görmek isteyen okuyucularımızın bu uyarıyı dikkate alarak devam etmelerini öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: