Süleyman Soylu’dan İmamoğlu’na: Seni Pejmürde Ederiz!

Bursa’da düzenlenen düzensiz göç ile ilgili değerlendirmelerde bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, konuşmasının bir bölümünde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu kast ederek “seni pejmürde ederiz” diye konuştu. 

Yapılan toplantıda Bursa Valisi Yakup Canbolat’ın yanı sıra Bursa’ya bağlı ilçelerin güvenlik personelleri ve temsilcileri de yer aldı. Göç konusuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Süleyman Soylu, konuyla ilgili olarak “21. yüzyılın en önemli küresel problemiyle en yoğun teması olan ülke bizim ülkemiz.” ifadelerini kullandı. 

ATATÜRK’Ü İSTİSMAR EDİYORLAR! 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kayyum atanan belediyeleri ziyaret etmesini eleştiren bakan Süleyman Soylu, “gönlünüz terör örgütü müzahirlerine Atatürk tablosu verirken rahat etsin” diyerek konuşmasını sürdürdü ve Atatürk’ün her türlü ortamda istismar edildiğini öne sürdü. Soylu konuşmasını şöyle sürdürdü: 

“” Atatürk’ün her türlü istismar edildiği ortamı gördük bu ülkede, ama terör örgütü üzerinden istismar edildiğine şimdiye dek rastlamadık. Yazıklar olsun” diyerek sözlerini sürdüren Soylu, “30 Ağustos’u yeni geçtik; Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere bütün şehitlerimiz ruhu şad olsun, bunu çok net söylüyorum. Buralarda kalırız kalmayız, görevleri yaparız yapmayız, bunların hepsi, zaman içerisinde geçmişte kalacak işlerdir. “”

İŞİNİ YAP YOKSA SENİ PEJMÜRDE EDERİZ! 

Konuşmasına aynı sertlikte devam eden Süleyman Soylu, Ekrem İmamoğlu’nu hedef alan sözlerini şöyle sürdürdü: 

“” Buradan söylüyorum: İşini yap, başımızın üzerinde yerin var, ama işini yapmanın dışında başka işlerle meşgul olursan pejmürde ederiz. Bu kadar açık ve net. Bu ülke adına, bu millet adına, sağına soluna bakmayız. Yıllardır terörden acı çeken insanlar dururken, terörist cenazelerinde yas tutan adamlara böylesine bir destek milletimizin de bizim de gönlümüzü acıtır, kimse kusura bakmasın. “”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: