Biyografi

Eşref Fakıbaba’nın Danışman Olarak Atadığı Eşinin Makam Şöförü Olan Recep Koyuncu Kimdir?

CHP Milletvekili Okan Gaytancıoğlu’nun Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba’nın atamalarını Meclis’e taşımasının ardından bir isim dikkat çekti: Recep Koyuncu. Recep Koyuncu kimdir?

CHP Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, daha önce Şanlıurfalı emlakçı ve manifaturacı iki hemşehrisini yönetim kurulu üyesi olarak atayan Fakıbaba’nın, eşinin şoförünü de danışman olarak atadığını iddia etti.

Recep Koyuncu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba’nın eşinin makam şoförü olduğu iddia edilenler arasında.

CHP’li vekil Gaytancıoğlu, Recep Koyuncu’nun önce özel kalem kadrosuna alındığını, sonra da “Şanlıurfa’daki işleri takiple görevli danışman” yapıldığını iddia etti. Vekil Gaytancıoğlu, Fakıbaba’ya “Bu makamları keyfi kullanmak sizi hiç mi rahatsız etmiyor?” diye sordu. Bakanlık yetkililerinden söz konusu olay hakkında açıklama ise Koyuncu’nun danışman olduğunu, ancak şoförlük yapmadığı yönünde oldu.

Liyakat neydi? Liyakat hak edene hak ettiği yeri ve makamı vermekti. Burada liyakatın zerre miktarını görebilmek mümkün mü? Daha önce de benzer vakaların yaşandığı iktidar döneminde söz konusu skandalların türevleri azalacak gibi durmuyor. Eşinin makam şöförünü kendisine “danışman” olarak yapan ve bu hatasına karşılık yüzü dahi kızarmayan bir oluşumdan bahsediyoruz. Daha önce de pek çok kurumun artıl işlevsiz hale getirildiğine şahit olmuştuk bu olayda da maalesef bürokrasinin, liyakatın ayaklar altında olduğunu görüyoruz. Sahi bir makam şöförü size hangi konularda danışmanlık yapabilir?

Bakın biyografiye ekliyorum ama Recep Koyuncu hakkında biyografik olarak herhangi bir Bilgi yok. Siz bu adamdan ne verim alabilir? Bu adama ne danışabilirsiniz? O kadar danışılacak fikir sahibi kaliteli insanlar dururken?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.