Ethem Sancak: Bir Arap Ruhunu Batıya Satmış Elli Türk’e Bedeldir

BMC Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak’ın hükümete yakınlığı ile bilinen Akit gazetesinden Ekonomi Müdürü Mehmet Canıtatlı’ya verdiği röportajda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Sancak, özellikle “benim için İslâm’a sarılmış, dik duran bir Arap, ruhunu Batıya satmış olan 50 Türk’e bedeldir” sözleri ile tepki topladı. 

Akit gazetesinin ekonomi müdürü Mehmet Canıtatlı’ya verdiği röportajda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan ve sosyalizme değinen Sancak, röportajın bir bölümünde “Benim için İslâm’a sarılmış, dik duran bir Arap, ruhunu Batıya satmış olan 50 Türk’e bedeldir” ifadesine yer verdi. 

İlginizi Çekebilir:  Tuğrul Selmanoğlu Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Ne İş Yapıyor?

BMC Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak’ın Akit gazetesi ekonomi müdürü Mehmet Canıtatlı’ya verdiği röportajda ilgili bölüm şöyle;

“Biz milletten çok ümmetin şirketiyiz. Mesela Ömer Muhtar Libyalı olmasına rağmen İslam ümmetinin bayraktarı idi. Selahaddin ise Şarkın sevgili sultanı olarak anılır. Horasanlı Ebu MüslümTürkmen idi. Biz kavmiyet bakışı ile bakmıyoruz olaylara…Ümmet gözüyle bakıyoruz. Benim için İslâm’a sarılmış, dik duran bir Arap, ruhunu Batıya satmış olan 50 Türk’e bedeldir. Düşünün ki, ‘Ben Türküm diyen birisi kalkıp ajanlık yapıyor, ülkesini satıyor. Şimdi bir misal verelim. İstanbul’da öldürülen Kaşıkçı mı muhterem adamdı yoksa Can Dündar mı? Birisi istibdada karşı başını verdi, diğeri ise aşağılık bir şekilde Almanlara sığındı.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi