Biyografi

Zuhal Karakoç Dora Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında? Eşi Kim?

Zuhal Karakoç Dora kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne mezunu, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı siyasi isimlerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Zuhal Karakoç Dora’dan söz edeceğiz.

Zuhal Karakoç Dora Kimdir?

  • Siyasetçi, bürokrat.

1983 yılında Kahramanmaraş’ta dünyaya gelen Zuhal Karakoç Dora, lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamlamıştır. Zuhal Karakoç Dora, yüksek lisans eğitimini ise Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamlamıştır. Zuhal Karakoç Dora aynı zamanda doktora eğitimini Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde almıştır. Çalışma alanları siyasal iletişim, göç, güvenlik ve insan hakları üzerinedir.

2006 yılında Çankırı’da İngilizce öğretmeni olarak görev yapan Zuhal Karakoç Dora, 2009’da ise Milli Eğitim Bakanlığı AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak Birleşmiş Milletler ve Avrupa Konseyi şubelerinde görev almıştır. Sonrasında birçok kurumda üst düzey görevli olarak görevlerde bulunan Zuhal Karakoç Dora, son olarak TBMM Strateji Başkan Yardımcısı olarak çalışmıştır. Zuhal Karakoç Dora evlidir ve bir çocuk annesidir. Karakoç Dora, Arapça ve İngilizce bilmektedir.

Zuhal Karakoç Dora, aynı zamanda Milliyetçi Hareket Partisi’nin Kahramanmaraş milletvekili adayıdır. Zuhal Karakoç Dora hakkında merak edilen annesi babası kardeşleri kim, ne iş yapıyor gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • tbmm.gov.tr, Zuhal Karakoç Dora, erişim tarihi: 6 Nisan 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.