Fatoş Yalın Kimdir? Kaç Yaşında ve Ne İş Yapıyor?

Fatoş Yalın kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca ”Fatoş Yalın”dan söz edeceğiz.

Fatoş Yalın Kimdir?

  • Moda danışmanı
  • Moda editörü

Türkiye’nin moda sektöründe önde gelen duayen isimlerinden olan Fatoş Yalın, moda yayıncılığı alanında da ülkemizin ilk akla gelen isimleri arasında yer almaktadır. Moda kariyerine Vizon dergisinde halkla ilişkiler alanındaki göreviyle adım atan Fatoş Yalın, daha sonra iki yol boyunca Yargıcı giyimde çalışmıştır. Ardından 1989 yılında Marie Claire dergisinde moda editörlüğüne başlayan Yalın, bu dönemde ilk kez dergilerin künye bölümünde ”moda editörü” sıfatıyla kendine yer bulmaya başladı.

İlginizi Çekebilir:  Timur Soykan Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Evli mi?

Daha sonra ”Biz Dergisi’ni hazırlayan Fatoş Yalın, 24 yıl boyunca Marie Claire dergisinde moda editörü ve yönetici olarak çalışmış ve ardından Nişantaşı’nda FEY adında bir butik dükkan açmıştır.

Hürriyet gazetesinin köşe yazarlarından olan ünlü stilist, Oscar kırmızı halı sunucusu ve moda editörü Ceylan Atınç, bir röportajında kendisine sorulan ” Türkiye ve dünya da sence stil ikonu kim?” sorusuna ”Türkiye’ de benim ikonum Fatoş Yalın’ dır. Kesinlikle kendisinin üzerine bir tarz tanımıyorum” cevabını vermiştir.

Moda Stilde isimli sitenin paylaştığı röportajda ”Türkiye’de ve dünyada stil ikonu sence kim” soruna Ceylan Atınç, şöyle cevap vermiştir:

Stil ikonu çok göreceli bir kavram yani aslında öyle bir durum yok. Vitrin alıp giyen kadınları biz burada ikonlaştırıyoruz. Vitrin alıp giyinirsen zaten ikon olursun düşünsene Chanel giyiniyorsun ve Karl Lagerfeld tasarlamış… yani olay bu değil. Olay bit t-shirt için milyarlar vermek değil. Olay onu güzel kombinleyebilmek. Ben gerçekten Türkiye’ de ne giyerse giysin kendine yakıştırabildiğini gördüğüm birkaç kişi biliyorum. Bunlardan biri Tuba Ünsal, bence içten gelen bir tarzı var. Saçı, makyajı, takısıyla her zaman çabasız ve bunu kendisine muhteşem yakıştırıyor. Çok beğeniyorum. Serenay’ın (Sarıkaya) çok güzel ve genç bir stili olduğunu düşünüyorum. Son dönemde Dilan Deniz’ i beğeniyorum. Bu üç ismi söyleyebilirim. Ama benim ikonumu soruyorsun; Türkiye’ de benim ikonum Fatoş Yalın’ dır. Kesinlikle kendisinin üzerine bir tarz tanımıyorum. Bir de Gülden Büyükuçak’ı söyleyebilirim, Beymen’ de beraber çok güzel işler yaptığımız. Onun da tarzına bayılıyorum.

Fatoş Yalın ve Ceylan Atınç, Marie Claire dergisinde bir müddet beraber çalışmışlardır. Marire Claire dergisi 34 ülkede 18 değişik dilde yayınlanan ve her sene 53 milyon satan, aynı zamanda Türkiye’de de büyük ilgi gören, kendi adında bir de moda yarışması bulunan sektörün önde gelen dergileri arasında yer almaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Sevtap Özaltun Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Hangi Dizilerde Oynadı? Sevgilisi? Boyu?

Not: Görsel, Elle Dergisi sitesinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir