Ekonomi

Faturasız Altın Alınır mı?

Her türlü alışverişte olduğu gibi kuyumcular da gümüş ve altın satışlarında fiş veya fatura kesmek zorundadırlar. Aynı zamanda internetten yaptığınız alışverişlerde de kargoyla birlikte ya da mail olarak faturanızın size teslim edilmesi şarttır. Diyelim ki bir şekilde aldığınız altının faturası yok ya da kaybettiniz. Biriktirdiğiniz altınların çoğu da bu şekilde elde edilmiş. Böyle bir durum başınıza dert olabilir. Faturasız altın alınmaz.

Toplu olarak altınlarınızı bozdurmak için kuyumcuya gittiğinizde kuyumcu sizden faturaları ibraz etmenizi isteyebilir. Bunun sebebi bu altının nereden geldiğine dair tek belge fatura olacaktır. Böyle bir durumda akıllara hemen düğünlerde toplanılan hediye altınların faturasız olduğu gelecektir. Ancak bu durumda bir düğün olduğu açıkca bellidir ve yine ispat edilebilir. Her durumda elinizde kendi paranızla satın aldığınız altınların faturasının olmasını tavsiye ederiz. Faturalı altın almanın bir diğer avantajı ise altının sahte çıkması durumunda elinizdeki resmi belge ile itiraz etme hakkınız olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds