Sağlık

Favicovir Kortizon İçerir mi?

Favicovir kortizon bulundurur mu? Sorusunu sıklıkla merak edilen bir sorudur. Favicovir grip hastalığı yaşayan kişilere yazılan ve tablet şeklinde alınan bir ilaçtır. Kortizon ile alakası bulunmayan bir tablettir. Grip, virüslerin yol açtığı solunum enfeksiyonudur. Kortizon da bilindiği üzere bazı enfeksiyonel hastalıklarda takviye olarak alınan bir ilaçtır. Ancak, Favicovir prospektüsünde kortizonla bir bağlantısı görülmemektedir. Grip nedeniyle Favicovir kullanan kişiler kortizon içerir mi? Sorgusunu aratmaktadır. Solunum enfeksiyonu için kullanılan Favicovirin kortizonla bir alakası bulunmamaktadır.

Favicovir tabletinin etken maddesi olan Favipiravir’in kortizonla bir ilişkisinin olmadığını doktorlar dile getirmektedir. Elde edilen bulgular dahilinde grip rahatsızlığını geçiren hastaların kullandığı Favicovir ilacının enfeksiyonel bağlamda kortizon içermediğini kanıtlanmıştır. Bu nedenle kortizonun yan etkilerinden etkilenmeyeceğinizi bilmeniz gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds