Sağlık

Yeşil Mercimek Gluten İçerir mi?

Bu konu çölyak hastalarını olduğu kadar vegan bireyleri ve sporcuları da yakından ilgilendiriyor. Çünkü yeşil mercimek bitkisel yapıda olması ve yüksek protein içermesi sebebiyle oldukça besleyici bir besin. Eğer marketten doğal bir yeşil mercimek alıyor iseniz gluten içermez. Genellikle mercimek türlerinde gluten bulunmadığı için etiketini incelediğinizde özel olarak bir ibare görmemeniz normaldir. Bu durum sizi şüpheye düşürmesi ve yeşil mercimek ürünlerini gönlünüzce tüketin.

Ancak burada dikkat etmeniz gereken konu dışarıda yediğiniz yeşil mercimek çorbası ya da yemekleri. İçeriğinde birden çok madde ihtiva ettiğinden dolayı bu gıdalar ana bileşen güvenli olsa da sindirim sisteminizi oldukça zorlayacak yapıda gluten bileşenleri içerebilir. Bu noktada akıllıca davranmak ve yemek siparişi vermeden önce detaylı bilgi almak daha iyi olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi