GündemSağlık

Aknetrent Ciltte ve Tırnakta İncelme Yapar mı?

Sivilce tedavilerinde oldukça sık kullanılmaya başlanılan ve bir çok kişinin kesin çözüm bulmak amacıyla başvurduğu aknetrent ilacı hakkında daha önce birçok bilgiyi sizlerle paylaşmıştık. Bugün sizler için birkaç sorunun daha cevabını paylaşacağız.
Aknetrent ciltteki yağ üretimini azaltarak sivilcelerin oluşumunu engellemeye çalışarak sivilce tedavilerinde kesine yakın çözümler üreten bir ilaçtır. Fakat bunun yanı sıra yan etkileri de oldukça fazladır.

Ciltte kuruluk, göz kurulukları, kas ve eklem ağrıları, mide problemleri, iştah azlığı ve karaciğer fonksiyonları üzerinde birçok etkiye neden olabilir. Bunların yanında psikolojik sorunlara yol açabilir ve kişide depresif ruh bozukluklarına sebep olabilir.

Aknetrent Tırnakta İncelme Yapar mı?

İlaç vücuttaki bir çok alanda değişikliklere sebep olabilir. Yağ bezlerini etkiler ve bundan dolayı cilt ve tırnaklarda kuruluk ve incelme gibi sorunlara neden olabilir. İlaç kullananımı esnasında bu incelme başlar ve ilacı bıraktıktan sonra yavaş yavaş düzelir. Fakat bazı kişilerde bu sürekli hale gelebilir ve yıllar geçse de tırnaktaki ve deride incelmeler geçmeyebilir. Bunları engellemek için yapılması gereken en önemli şeylerden biri ilaç kullanımı esnasında bol bol su tüketimi ve sağlıklı beslenmedir. İlacı bıraktıktan sonra etkili nemlendirici kremlerle vücudunuzu nemli tutmak ve tırnaklarınız için güçlendirici krem takviyeleri almak sorununuzu tamamen ortadan kaldırmasa bile hafifletebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi