Biyografi

Ferdi Sancar Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri? Evli mi?

24 Mart 1980 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Ferdi Sancar, tiyatro ve sinema dünyasına adını duyurmuş bir sanatçıdır. Sahne kariyerine Büyükçekmece Bedia Muvahhit Tiyatrosu’nda “Evde Üç Başına” adlı oyunla başlamıştır. 2009 yılında ise Johnnie karakterini canlandırdığı “Yahşi Batı” filmiyle sinemaya adım atmıştır. Ferdi Sancar, 2011 yılında izleyiciyle buluşan “Düz Adam” dizisiyle televizyon dünyasına adım atmış ve bu dönemde büyük beğeni kazanmıştır.

Kariyeri boyunca “Babam Sınıfta Kaldı,” “Karaman’ın Koyunu,” “Hep Yek,” “Kardeşim Benim,” “Tutar mı Tutar” gibi farklı projelerde çeşitli roller üstlenerek yeteneklerini sergilemiştir. Aynı zamanda 2000 yılında yazdığı “İbret” adlı oyunuyla Türkiye genelindeki kimsesiz çocuklar için sahnelemiş ve bu sosyal sorumluluk projesiyle önemli bir işe imza atmıştır.

Askerlik görevini yerine getirirken moral ekibiyle birlikte askeri birlikleri gezip tiyatro oyunları sahnelemiş ve bu deneyim onun sahne yeteneğini geliştirmesine katkı sağlamıştır. Askerlik sonrası prodüksiyon ekibinde çalışan Ferdi Sancar, 2009 yılında Anadolu Sigorta için çekilen bir reklam filminde Sincap Necmi karakterini canlandırarak geniş bir izleyici kitlesi tarafından tanınmış ve 2009 Kristal Elma Ödülü’nü kazanmıştır.

Ferdi Sancar, özellikle TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi Gönül Dağı isimli dizide oynadığı Sefer karakteriyle geniş çevrelerce tanınmıştır. Instagram hesabından da paylaşımlarda bulunan Ferdi Sancar hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • tr.wikipedia.org, Ferdi Sancar, erişim tarihi: 23 Eylül 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.