Biyografi

Eser Eyüboğlu Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında? Evli mi? Dizileri?

Eser Eyüboğlu, 18 Mayıs 1984 tarihinde Trabzon’da doğmuş, oyuncu ve müzisyendir. Bilkent Üniversitesi mezunu olan Eyüboğlu’nun kariyeri oldukça çeşitli alanlara yayılmıştır. Hem tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu olarak tanınırken, aynı zamanda bir müzisyen ve müzik yapımcısıdır. Sanat dünyasına olan katkılarıyla tanınmış bir isimdir.

Eser Eyüboğlu’nun sanat dünyasındaki çıkışı “Benzemez Kimse Sana” programına yarışmacı olarak katılmasıyla olmuştur. Buradaki başarılı performansı onu tanınmış bir isim haline getirmiştir. Kariyerinin önemli dönüm noktalarından biri, “Doksanlar” dizisinde canlandırdığı Necmettin karakteridir. Ayrıca “Oflu Hoca’nın Şifresi” filmindeki Kadir rolüyle de dikkat çekmiştir.

Eser Eyüboğlu’nun tiyatro sahnesinde de önemli bir yeri vardır. Birçok tiyatro oyununda rol almış ve aynı zamanda bu oyunların müziklerini yapmıştır. Çeşitli enstrümanları çalabilen bir yetenek olarak piyano, yan flüt, bağlama, mey, akkordeon, klarnet ve dilli kaval gibi enstrümanlara hakimdir. Ayrıca kick boks sporuyla da ilgilenmektedir. Kariyeri boyunca birçok film ve dizi projesinde yer alan Eser Eyüboğlu, “Gönül Dağı,” “Soygun,” “Aşk Çağırırsan Gelir,” “Ege’nin Hamsisi,” “Şevkat Yerimdar,” “Cingöz Recai,” “Oflu Hoca’nın Şifresi 2,” “Kalp Hırsızı,” “Mandıra Filozofu,” “Düşman Kardeşler” gibi yapımlarda başarılı performanslar sergilemiştir. Sanat kariyerine devam etmekte olan Eyüboğlu, yeni projelerle sanatseverlerle buluşmayı sürdürmektedir. Gönül Dağı isimli dizide Selami karakterine hayat veren Eser Eyüboğlu’nun 240 binin üzerinde takipçisi vardır. Başarılı oyuncu Eser Eyüboğlu hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • biyografya.com, Eser Eyüboğlu, erişim tarihi: 23 Eylül 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.