Teknoloji

Ferroli Kombi A02 Hatası Çözümü

Ferroli kombilerde sık rastlanılan sorunlardan bir tanesi de ‘’Ferroli Kombi A02 Hatası’’ olarak karşımıza çıkmaktadır. Hatanın nedenleri konusunda farklı işlemler yer aldığı için kullanıcılar tedirginliğe ve tereddütte kapılabilmektedir. Bu noktada hatanın çözümüne ulaşmak istiyorsanız bahsedeceğimiz adımları takip ederek problemden kurtulabilir, normal biçimde kombiyi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Ferroli Kombi A02 Hatası yaşanılmasında kombinin brülörü kapalı konumdayken alev olduğunu gösterir. Yani daha kısa bir tanımla kombi sahte alev işlemi yapmaktadır. Hatayı yaşadıktan sonra çözüm olarak yapacağınız ilk işlem kombinin ON/OFF tuşları arasında bulunan bölgeden Reset bölümünü bularak birkaç defa reset atılmalıdır. Bu işlemler belirli aralıklar ile yapılarak kombiye zarar vermemek için uzun tutulmalıdır.

Reset işlemi sonrasında hatayı almaya devam ediyorsanız büyük ihtimalle kombinin iç donanımlarında sorun yaşanıyor olabilir. O yüzden hata devam ederse en kısa sürede teknik servis veya uzman kişiler ile iletişim kurmalı, yardım istemelisinizdir. Böylelikle sorundan da rahat biçimde kurtulabilirsiniz. Bu noktada tek önerimiz kendi bilginiz dahilinde olmayan bölgeler için kesinlikle müdahale etmeyiniz. Aksi taktir de yaşanabilecek olumsuz durumlar büyük masraflara yol açabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.