Letgo İndir

Letgo, basit bir kullanımı olan ve alım satım hizmeti sunan bir sistemdir. Hem mobil hem de web üzerinden kullanılabilir. Letgo’yu diğer uygulamalardan ayıran en önemli özellik, ihtiyacınız olan bir ürünü, diğer kişilerin satışa çıkarmasıdır. Yani ürün ihtiyacı olan kişiler, bu uygulama sayesinde birbirlerini bularak alış-veriş sağlamaktadır. Letgo indir uygulamayı, Google Play ve diğer sistemlere uyumlu olduğu için rahatlıkla telefonunuza indirerek kullanabilirsiniz.

Letgo Nasıl Kullanılır?

 Bu uygulamayı indirdiğiniz anda, üyelik oluşturarak uygulama içerisinde alım satım işlemleri yapabilirsiniz. İsteğinize göre alıcı veya satıcı fark etmeksizin alış-veriş işlemleri için güvenle tercih edebileceğiniz bir uygulamadır. Satış yapmak için, ürününüzün fotoğrafını ve özelliklerini koyarak ilan açabilirsiniz.

Letgo’da satış yapmak için, öncelikle bazı doğrulamalardan geçmeniz gerekiyor. Ancak bu doğrulamalardan geçtiğiniz takdirde, bu uygulama üzerinden satış yapma hakkına sahip olabilirsiniz. Bu doğrulama uygulamaları, SMS, sosyal medya doğrulaması ve mail adresi doğrulamasıdır.

İlginizi Çekebilir:  Dofollow backlink satın almanın faydaları

Letgo’da Nasıl Satış Yapılır?

Letgo uygulamasını indir’erek üyelik açmanız durumunda, hem alıcı hem de satıcı olarak nitelendirilirsiniz.

Letgo’da satış yapmak için;

 • İlan açarak, satışını yapacağınız ürüne ait görselleri yükleyin.
 • Sonrasında ürün açıklaması ve ürün yorumu ekleyerek devam edin.
 • Satışını yapmak istediğiniz ürün için, bir fiyat belirleyerek ( Teklif usulü ile de fiyat alabilirsiniz.) ilanda fiyat kısmına bu miktarı yazın.
 • İlanda gerekli olan her şeyi tamamladıktan sonra, ilanı yayınlayın.
 • Kısa süre içerisinde, herhangi bir olumsuz durum olmadığı sürece ilanınız yayına alınacaktır.

Ayrıca, uygun fiyatlı olan doping işlemleri ile satışınızı hızlandırmanız da mümkündür. Kişilerden gelen sabit ya da manuel soruları yanıtlayarak da alıcılar ile iletişim halinde olmanız, ürün satışını yapmanız için önemli bir noktadır.

İlginizi Çekebilir:  Canon 100D RAW Ne Demek? Ne İşe Yarar?

Letgo’da Ürün Almak

İhtiyacınız olan ya da ilginizi çeken bir ürün gördüyseniz ve bu ürünü almak istiyorsanız, ilan sahibine ulaşarak ürün hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Sistemin size sunmuş olduğu hizmetlerden olan, standart sorular aracılığıyla da sorularınızı sorabilirsiniz. Beğendiğiniz ürünlere fiyat teklifi vererek, satıcı ile pazarlık yapabilirsiniz. İki tarafın da anlaşması halinde, ürünü alarak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Ayrı olarak, ürün hakkında merak ettiğiniz bütün soruları da satıcı ile görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Letgo’da Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Alıcı veya satıcı olduğunuz konumlarda, legal olan ürünlerin alış verişinde yapın.
 • Alıcı olduğunuz durumda, kullanıcının güvenlik doğrulamalarına dikkat ederek alışverişinizi yapın. Aynı zamanda, satıcının daha önceden yapmış olduğu satışlara da göz atarak bir fikir elde edebilirsiniz.
 • Kargo konusunda, ön ödemeli, kaparo gibi durumlardan da uzak durun.
 • Meblağ olarak yüksek olan alışverişlerde dahil, tüm alışverişlerinizde bu alış verişleri, yüz yüze yapmaya özen gösterin.
 • Aldatıcı olan ve şüpheli gördüğünüz ilanları rapor edin.
 • Her alanda olduğu gibi bu alanda da dolandırıcılık yapılabilir. Bunun için de alış verişlerinizde çok dikkatli olmanız gerekir. Alış veriş yaptığınız kişilerin profillerini mutlaka inceleyin.
İlginizi Çekebilir:  Zoom Error It Looks Like We Are Unable To Connect Ne Demek?

Yukarıda belirtilen maddeleri, göz önüne alarak alış veriş yapmanız sizin avantajınıza bir durum olacaktır. Alış veriş yaparken çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Çünkü her yerde olduğu gibi bu uygulamada da dolandırıcılık yapılabilir. Siz kendinizi güvenceye alarak alım satım işlemlerinizi güvenle yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi