Teknoloji

Assassin’s Creed 0xc00007b Hatası Çözümü

Assassin’s Creed son zamanların en çok oynanan oyunlarından bir tanesidir. Oyunun oynanma nedenlerine bakıldığında yüksek grafik performansı ve sürükleyici bir akışı bulunarak Dünya’nın dört bir yanından kullanıcılara sahiptir. Oyunun birçok olumlu özelliği bulunsa bile hata konusunda da devamlı yaşanan sorunları bulunmaktadır. Özellikle bunlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkan ‘’Assassin’s Creed 0xc00007b Hatası’’ detaylı sorunlardandır ve çözülmesi bir hayli zordur. O yüzden bu yazımızda detaylı çözümler sunarak sorundan kurtulmanıza yardımcı olacağız.

Assassin’s Creed 0xc00007b Hatası, geçersiz görsel formatı anlamına gelerek dosyaların bozuk olduğunu bildirmektedir. Genel olarak oyuncular bu hata ile oyunu ilk yüklediklerinde ya da güncellediklerinde alabiliyorlar. Bu noktada çözüm olarak ise yapacağımız farklı adımlar bulunmaktadır. Öncelikle bilgisayarınızda bulunan Microsoft .NET Framework sürümünü tamamen kaldırarak tekrardan, güncel biçimde yüklemeniz gerekmektedir. Eğer ki Windows 7 kullanıyorsanız bu programı direkt olarak silebilirsiniz. Windows 8 ve diğer sürümler içinse güncelleme yaparak problemden kurtulabilmeniz mümkündür.

Assassin’s Creed 0xc00007b Hatasında ikinci olarak sunacağımız yöntem ise daha farklı adımlara sahiptir. Bunun için izleyeceğiniz adımlarda ilk olarak Windows + R tuşlarına basmanız ve açılan pencerede ‘’control’’ yazmanız gerekmektedir. Karşımıza gelen bölgeden ‘’Program ve Özellikler’’ alanına giriş yaparak Microsoft .NET yazılı dosyaları güncellemeniz, bir üst seviyeye geçirmeniz gerekir. Böylelikle sorundan kurtulabilir, oyun zevkini yaşamaya devam edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.