Feyyaz Yiğit Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşındadır?

Özellikle Okan Bayülgen’in programlarına çıktığı zamanlarda takip edilmeye başlanan ve son olarak da Ölümlü Dünya isimli diziyle büyük üne kavuşan Feyyaz Yiğit, Türkiye’nin yeni nesil komedyenleri arasında şimdiden yerini aldı. Ali Atay ve Doğu Demirkol ile birlikte yapmış oldukları projeleri ile adından sıkça söz ettiren ve Ölümlü Dünya adlı filmde bu ekiple beraber rol alan Feyyaz Yiğit kimdir? Nerelidir? Kaç yaşındadır.

Feyyaz Yiğit Kimdir?

Feyyaz Yiğit Çakmak. Türk oyuncu, yazar, çizer ve müzisyen. 1 Temmuz 1988 tarihinde Düzce’de dünyaya gelmiştir. Feyyaz Çakmak, liseyi Ankara Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde ”Resim” okudu.

Lise eğitiminden sonra güzel sanatlara olan ilgisi ve yeteneği sayesinde Hacettepe Üniversitesi Grafik bölümüne giren Çakmak, üniversite eğitiminden sonra reklam ajanslarında çalışmaya başladı. Reklam ajanslarında çalıştığı dönemlerde Okan Bayülgen ile tanışma fırsatı buldu. Okan Bayülgen‘in sunduğu ve moderatörlüğünü yaptığı Disko Kralı adlı programın içeriklerini yapan ekibe dahil olan Feyyaz Yiğit, ilerleyen zamanlarda programın müzik grubunda gitar çalmaya başladı.

Disko Kralı‘nda mizah gücünün ön plana çıkması ve mizah performansıyla öne çıkan Feyyaz Yiğit, çeşitli dergilerde yazarlık yaptı; toplamda 3 kitap yazdı ve senaristliğe başladı.

Feyyaz Yiğit’in Kitapları

  • Olduğu Kadar (2012)
  • APTAL (2013)
  • 8-9 Senedir Kendimi İyi Hissetmiyorum (2015)

Son olarak Ocak 2018’de vizyona giren Ölümlü Dünya filminde hem oyuncu olan hem de senaryo ekibinde bulunan Feyyaz Yiğit, henüz 29 yaşında ve adını gittikçe duyuruyor. Feyyaz, Ali Atay ve Aziz Kedi gibi isimlerle çalışıyor.

Son olarak 2018 Ocak’ta vizyona giren Ölümlü Dünya filminde hem oyuncu hem de senaryo ekibine destek olarak ekibine katkı sağlamıştır. 29 yaşında olan Feyyaz Yiğit; Leyla ile Mecnun dizisinde de rol alan Ali Atay ve Aziz Kedi gibi isimlerle çalışıyor.

Ölümlü Dünya filminde izleyenler tarafından tam not alan Feyyaz Yiğit, sempatik tavırlarıyla da kendisine hayranlık uyandırıyor. Yeni dönem mizah anlayışının önemli isimleri arasında yer alan Feyyaz Yiğit’in YouTube’da yayınlanan pek çok şarkısı da var. Mesela ”Etkin Rol Oynar Mısın?”.

“Mesela bugünün tarihi 2014 ama hani Türkiye’nin gerçek tarihi kaç diye sorarsan 1000 yılındayız 1000’deyiz şuanda biz.” gibi gülümseten, absürt sözlere sahiptir.

Feyyaz Yiğit’in Filmleri

  • Ölümlü Dünya (2018) – Filmde hem senarist hem de oyuncu olarak görev almıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: