Biyografi

Figen Çalıkuşu Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında?

Figen Çalıkuşu kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor, evli mi bekar mı? Bu yazımızda kısaca Figen Çalıkuşu’ndan söz edeceğiz.

Figen Çalıkuşu Kimdir?

  • Gazeteci.

Eylül 1969 doğumlu olan Figen Çalıkuşu, İzmir’de hayata gözlerini açtı. Babasının memuriyeti nedeniyle çocukluğu farklı şehirlerde geçti ve eğitim hayatını da bu sürekli yer değiştirmelerle sürdürdü. 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, yabancı dil eğitimi almak amacıyla Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti. Amerika dönüşü Antalya Barosu’na kayıtlı bir avukat olarak mesleğe adım attı. Figen Çalıkuşu, halen CHP Antalya Muratpaşa Belediye Meclis Üyeliği görevini sürdürmektedir. Siyasi kariyeri boyunca Encümenlik, Kadın ve Aile Komisyon Başkanlığı gibi önemli görevleri üstlenmiş ve 2007 yılı genel seçimlerinde DYP Antalya Milletvekili adaylığında bulunmuştur. Ayrıca, DYP Antalya Muratpaşa Kadın Kolları Başkanlığı gibi parti içi görevlerde de bulunmuştur.

Sivil toplum kuruluşlarında da aktif bir rol oynamış olan Çalıkuşu, Antalya Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Siyaset Grubu, Antalya Üniversiteli Kadınlar Derneği ve Antalya Gönüllüleri Derneği üyesidir. Ayrıca, yerel basında ve çeşitli yayın organlarında yazıları düzenli olarak yayınlanmıştır. İngilizce bilen Figen Çalıkuşu, evli ve bir çocuk annesidir. Twitter hesabından da paylaşımlarına devam eden Figen Çalukuiu hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • haberer.com, Figen Çalıkuşu, erişim tarihi: 2 Eylül 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.