Biyografi

Mervan Gül Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında? Ne İş Yapıyor?

Mervan Gül kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı siyasetçilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Mervan Gül’den söz edeceğiz.

Mervan Gül Kimdir?

  • Siyasetçi.

1961 yılında Siirt’te dünyaya gelen Mervan Gül, lisans eğitimini Selçuk Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi’nde Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır. Sonrasında Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü’nde çalışan Mervan Gül, 2002 milletvekili seçimlerinde Siirt’ten seçilmiş ancak sonrasında YSK kararı gereği seçimler iptal edilmiş ve yerine Recep Tayyip Erdoğan Siirt’ten milletvekili adayı seçilmiştir. Mervan Gül sonrasında AKP Siir Belediye Başkanı olarak görev yapmıştır. Evli ve iki çocuk babası olan Mervan Gül, 2023 genel seçimlerinde AKP Siirt 1. sıra milletvekili adayıdır.

Instagram hesabından da paylaşımlarda bulunan Mervan Gül, siyasi kariyerine Adalet ve Kalkınma Partisi bünyesinde devam etmektedir. Mervan Gül hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim, eşi kimdir gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • yenisiirt.com, Siirt’in AK Parti 1. sıra.., erişim tarihi: 13 Nisan 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.