Hukuk

Fiili Ayrılık Nedeniyle Boşanma Davası Ne Kadar Sürer?

Fiili ayrılık nedeniyle boşanma davası, geçmişte belirli nedenlerden dolayı yaşanan boşanma davasının reddedilmesine rağmen 3 yıl içerisinde eşler ortak bir hayat kurmaz ise açılan dava türüdür. Mahkemenin karar vermesi gereken bu süreç içerisinde geçen 3 yılda, aile bireylerinin herhangi bir şekilde ortak hayata yönelik adım atmaması boşanmaya karar verilmesine neden olur. Kesinleşmiş bu kararlarda bazı kişiler sürecin ne kadar devam edeceğine dair bilgiler arayabiliyorlar. O yüzden bugünkü yazımızda “Fiili Ayrılık Nedeniyle Boşanma Davası Ne Kadar Sürer?” sorusunu yanıtlayarak yardımcı olmaya çalışacağız.

 Fiili Ayrılık Nedeniyle Boşanma Davası, 3 yıl aradan sonra tekrardan açılmaktadır. Mahkemeye sunulan gerekçelerden sonra aile kavramına yönelik ortak bir düşünce yok ise boşanma davası karar alımından başlayarak hızlı şekilde tamamlanır. Süreç en fazla 3 aya kadar uzayabilirken daha hızlı şekilde de karara bağlanabilmektedir. Bu nedenle mahkeme tarafında yaşanan yoğunluk davanın sürecini etkileyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi