Ekonomi

Findeks Kredi Notunu Düşürür mü?

Findeks son 5-6 senede hayatımızda daha çok yer etmeye başladı. Bunun sebebi artık ev-işyeri kiralamada dahi findeks raporunuzu isteyebiliyorlar. Bu kullanıcılar için bir güvence halini almış. Durum böyle olunca findeks notunu etkileyen her bir faktör kullanıcılar tatafından merak ediliyor. Peki daha ilginç bir soru, findeks sorgulama kredi notunu düşürür mü?

Yazımızda bu konuya derinlemesine inip Findeks kredi notuna ne gibi etkilerde bulunur? bakacağız. Findeks kredi notunu düşürmez. Bunun nedeni findeks sisteminin sizin ödeme düzeninizi gösteren ve kendi bütçenizi kontrol etmenizi sağlayan bir sistem olması. Dolaylık olarak da bir etkisi bulunmamakla beraber bu tamamen bir dedikodudan ibarettir. Size bununla ilgili vereceğimiz iki örnek ile gönlünüzü rahatlacağız.

Findeks Kredi Notunu Neden Düşürmez?

Düzenli Kredi Sorgulamaları Notunuzu Düşürmez

Findeks internet sitesinde sunduğu kredi danışman paketleri ile size haftalık, aylık şekilde raporunuzu alarak kontrol etmenize olanak tanır. Eğer, olumsuz etkisi olan bir şey olsa idi böyle bir şey notu belirleyen bir kuruluş tarafından sunulmazdı. Kaldı ki sitede rapor almanızı ve düzenli kontrolü teşvik eden manşetler görmek mümkün. Bundan gelir elde ettiklerini düşünerek sürekli sorgulama yapmanın avantajlarını bir kenara bıraksak da her hangi bir olumsuzluğu bulunmadığı kesin.

Sizden Kredi Notu İsteyen Kurumlar Kredi Notunu Düşürüyor Olamaz

Vereceğimiz bir diğer örnek ise seyahatleriniz ya da işiniz gereği güncel bir kredi not raporuna ihtiyaç duymanız olacaktır. Örneğin, kurumsal bir araç kiralama firmasına gittiniz ve araç kiralamak istiyorsunuz. Geçen aydan kalma bir rapor elinizde bulunsa dahi mesaj atarak ya da mobil uygulama üzerinden güncel bir rapor sonucunu mail atmanızı isteyeceklerdir. Bu durum yoğun iş seyahatı vb. yaşayan birinin başına gelebilir ve gayet normaldir. Böyle bir durumda bu kişinin kredi notunun az da olsa etkilenmesi gerekir. Fakat mantıklı bakacağımız üzere böyle bir etki yoktur. Bunların hiçbir kredi notunu etkilemez.

Kredi notunu etkileyen en önemli faktörün ödeme alışkanlıkları olduğunu biliyoruz. Bundan dolayı böyle -hele ki etkisiz- detaylarda boğulmak yerine ana etkenleri göz önünde bulundurmamız daha önemli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds