Fıstık Çarpıntı Yapar mı?

Yaşadığımız alerjik hastalıklarının arasında fıstık alerjisi listede yer alıyor. Fıstık alerjisi yer fıstığı tüketiminde ve ya fıstık katkılı olan besinlerin tüketilmesinin arkasından bazı alerjik reaksiyonlar göstererek ortaya çıkıyor. Herkeste olmamakla beraber nadiren bazı alerjik bünyeye sahip olan kişiler fıstık alerjisini yaşaya biliyorlar. Fıstık alerjisi olan kişilerde fıstık yedikte sonra görülen alerjik belirtiler arasında solunum güçlüğü ile beraber çarpıntı da hissediyorlar.

İlginizi Çekebilir:  Bayat Yumurta Yenir mi?

Fıstık Alerjisi Çarpıntı Yapar mı?

Polen alerjisinin yanı sıra bazı besinler de alerji yapabiliyor. Alerji yapan besinlerin arasında yer fıstığı alerjisi de yer alıyor. Besin alerjisi küçümsenmeyecek kadar tehlikeli olup hayati risk taşıyabiliyor. Çok nadir olsa da bazı kişilerde yer fıstığı alerjisi çıka biliyor. Fıstık alerjisinin belirtileri arasında solunum yetmezliği ve çarpıntının olmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz - PCR Testi - likit - elektronik sigara - konya temizlik - Kripto Para Haberleri - evden eve nakliyat