Sağlık

Fıtık Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Riskli olan büyük ameliyatlardan bir tanesi de Fıtık Ameliyatıdır. Ülkemizde büyük oranda görülen bu sağlık problemi, ciddi derecede sorunlara yol açtığı için insanlar ameliyat olmak isteyebiliyorlar. Her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyatta da kişiler farklı sorular sorulabilmektedir. Bu sorulardan bir tanesi olan “Fıtık Ameliyatı Ne Kadar Sürer?” detaylı konulardandır. Bu nedenle soru hakkında detaylı açıklamalar yaparak yardımcı olmaya çalışacağız.

Fıtık Ameliyatı yaklaşık olarak 1-2 saat aralığında sürmektedir. Ameliyat genel olarak hastanın durumuna göre devam ettiği için daha kısa ve uzun sürede de tamamlanabilir. Hasta anestezi etkisinden kurtulduktan sonra ayağa kalkarak yürüme imkanına da sahip olabilmektedir. Taburcu olma konusunda ise doktorunuzun yapacağı raporlara göre ertesi gün taburcu olabilme imkânınız vardır.

Fıtık Ameliyatı öncesinde bazı testler yapılarak kişi kontrol altına alınmaya çalışılır. Bu testler arasında: kan testi, elektrokardiyogram, göğüs röntgeni vb. alanda uygulamalar yapılır. Bunun sonrasında kişiye ilaç takviyesi de yapılarak ameliyata tam hazır hale gelmesi sağlanmaktadır. Sonrasında ise zorlu geçecek olan ameliyat yapılarak işlemler sonlandırılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi