Sağlık

İshalken Soda İçilir mi?

Sağlık kategorimizde ishalken içilebilecek ilaçlar hakkında prospektüs üzerinden bilgi almak suretiyle sizinle çok detaylı bilgiler paylaşmıştık. İshal olma durumunun ne kadar zor olduğunu herkes kolaylıkla tahmin edebilir. Şu an olmasa bile muhtemelen en az bir kez ishal problemiyle karşı karşıya kalmışsınızdır. Bu süreç içerisinde içilebilecek şeyler ise yanlış bilinmektedir. Tahmin edilenin aksine sıvı takviyesi yapmak dışkıyı sulandırmak suretiyle daha çok ishale neden olmaz, aksine sizin daha sağlıklı olmanızı sağlar. Hatta soda gibi besinler de bu konuda harika bir tercih olabilir. Nasıl mı? Gelin birlikte bakalım.

İshalken soda içilir. Vücudumuz ishal olduğu zaman oldukça yüksek oranlarda sıvı ve mineralleri dışkı yoluyla atmaya gider. Durum böyle olunca daha da hassas beslenmek gereklidir. Hatta nadir durumlarda da olsa bu sıvı kaybı hayati seviyelere ulaşabilir. Bu sebepten dolayı maden suyu, soda, su gibi doğal sıvı türleri bol bol tercih edilebilir.

Sonuç olarak, bu süreçte soda içilmesinde özel ekstra bir durum olmadığı sürece bir problem yoktur. Ancak unutmayınız ki size en uygun öneriyi ve tedavi programını uzman hekiminiz verecektir. Bundan dolayı doğrudan hastaneye gitmekten çekinmeyiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds