Otomobil

Ford B Max Lastik Basınç Sensörü Sıfırlama

Ford B Max Lastik Basınç Sensörü Sıfırlama? Daha önceki yazılarımızda otomobillerle ilgili olarak çeşitli konu başlıklarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca Ford marka B max modelindeki basın sensörü sıfırlama konusundan söz edeceğiz.

Ford B Max Lastik Basınç Sensörü Sıfırlama

Ford B Max araçlarda karşılaşılan Lastik Basınç Sensörü genellikle araçtaki lastiklerde bir değişiklik yapılmasından dolayı yanmaktadır. Elbette tek nedeni bu değildir lakin en temel nedeni lastikler üzerinde değişiklik yapmaktadır. Aşağıda yer alan maddelerde nedenlerini bulabilirsiniz.

  • Tekerleklerde bulunan hız sensörünün arızalı olması.
  • Aracınızla yolculuk yaparken ani sıcaklık değişimleri olması.
  • Lastik tamiri veya değişimi yaptırmanız.
  • Yedek Lastiği taktıktan sonra bu sensör yandıysa yüksek ihtimalle düşük basınçtan kaynaklanıyordur.
  • Son olarak ise sensörün kendisinde arıza olabilir.

Sorunun çözümü için araç içerisindeki ekranda Menü kısmına giriş yapıyoruz. ‘’Araç Ayarları’’ kısmına girdikten sonra Lastik Basınç Sensörünü buluyoruz ve üstüne tıklayarak sıfırlama işlemini gerçekleştiriyoruz. Görüldüğü üzere Ford B Max’ların lastik basınç sensörünü sıfırlama konusu oldukça kolaydır. Bu aşamayı olduğu gibi yerine getirdiğiniz zaman lastik basınç sensörünü sıfırlamış olacaksınız.

Yine aynı şekilde lastik basınç sensöründeki arızalar, bazı sorunlardan kaynaklanmış olabilir. Bu sorunda özellikle tekerlerde bulunan hız sensörünün arızalı olması en büyük nedendir. Ani sıcaklık değişimleri de lastik basınç sensöründe hatalara neden olmaktadır. Aynı zamanda sensörün kendisi de hatalı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds