Ford Ranger ABS Lambası Yanıyor Çözümü

Ford Ranger ABS Lambası Yanıyor Çözümü nedir? Daha önceki yazılarımızda otomobillerle ilgili çeşitli konu başlıklarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca Ford‘un Ranger modelinde ABS lambası yanıyor çözümü konusundan söz edeceğiz.

Ford Ranger ABS Lambası Yanıyor Çözümü

Ford Ranger aracınız ABS sistemini ani frenlemelerde aracın tekerleklerini kilitleyerek olası kaza anlarını önlemek için kullanmaktadır. Araçta ABS Lambasının yanması oldukça normal bir durumdur. Çok fazla nedeni olan bu hatayı çözmek için ilk önce nedenlerini incelemeli ve arıza tespiti yapmalısınız.

Sistemde yer alan hız sensörleri tekerleklerin kilitlenip kilitlenmediğine bakmaktadır. Bu sensörlerin bir tanesin de bile sorun meydana geldiği zaman ABS Lambası yanabilir. Bununla birlikte balatalarda meydana gelen bir hata bile sensörün yanmasında rol oynar. Aracınızda hatayı almanıza neden olan şeyi tespit ettikten sonra aşağıda yer alan çözüm yollarını uygulayabilirsiniz.

Ford’un Ranger ABS Lambası Çözümü

  • ABS Lambasının arızalı olması mümkün. Bu tür bir durumun olduğunu düşünmekteyseniz servise giderek kapattırabilirsiniz.
  • Aracınızda elektrik arızası yaşanıyor olabilir. Yetkili Servislerde aracın elektrik ile alakalı kablolarını yaptırarak sorunu çözebilirsiniz.
  • ECU veya Hidrolik Blokta sorun olma ihtimali var. Servise giderek bütün çözüm yollarını uzman kişilere baktırabilir, onarımını yaptırabilirsiniz.  

Yukarıda görüldüğü üzere ABS lambasının söndürülmesi basittir. Bunun yanı sıra gösterge panelinde yer alan göstergelere dikkat etmek ve bakımları zamanında yapmak gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.