Otomobil

Kelle Motor Ne Demek?

Özellike motosiklet dünyasına yeni bir adım atıyorsanız kelle motor kavramı biraz garip gelmiş olabilir. İşte bu yazımızda kelle motor kavramının ne demek olduğundan kısaca bahsedeceğiz. Önceki yazımızda anlattığımız sandık motor kavramı otomobiller için olduğu gibi aynı şekilde motosikletlerde de kullanılan bir terimdir o makaleye erişmek için sitemizin arama kutucuğunu kullanabilirsiniz.

Kelle motor demek, motosikletin içerisinde bulunan motora verilen isimdir. Peki öyleyse neden böylesine garip ve farklı bir tabir kullanılmış? Bunun sebebi motosikletin tümüne de ülkemizde ‘motor’ denmesinden dolayı karışıklığı önlemek içindir.

Kelle Motor Atmak Ne Demek?

Bu motora kelle motor atılmıştır. Buna benzer sözleri de servisler de ve ilan sitelerinde de sıkça görebilirsiniz. Kelle motor atmak, motosikletin içerisine tamamen yeni, sandık motor takılması anlamına gelmektedir. Yani motor rektefiye gibi bir tamir işleminden geçmemiş, tamamen yenisiyle değişmiştir. Bu tür motorların alınıp alınmayacağı ise diğer bir merak konusudur. Tamir işlemi yapılan motorlara nazaran daha rahat tercih edilebilir diyebiliriz. Üstelik motorun takıldığı yere göre değişmekle birlikte bir yıla kadar garantisi de bulunabileceğinden ileri dönük arıza ihtimalina karşı kafanız rahat olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.