Otomobil

Ford Transit Adblue Arızası Silme Çözümü

Ford Transit araçlarda neredeyse bütün sürücülerin karşılaştığı sorunlardan bir tanesi de Adblue arızasıdır. Adblue Transit model araçların depolarında özel bir yerde saklanan bu sıvı egzozdan çıkan zararlı gazların salınımını azaltmak için kullanılmaktadır. Bununla birlikte aracın emisyon oranını tamamen düşürmek amacıyla üretilmiştir.

Son zamanlarda popüler olmasıyla birlikte ağır-ticari araçların çoğunluğunda kullanılmakta olan Adblue’da bir sorun yaşıyorsanız bunun nedeni yüksek ihtimalle Adblue pompasından kaynaklanmaktadır. Kullanılan sıvı egzoza ulaşamadığı için filtreler kurur ve pompa arızalanır. Bu neticede araç gösterge panelinde Adblue Arızası ile karşılaşırız. Aracınızı servise götürdükten sonra bilgisayara bağlatmalı, sorunun ana kaynağını bulduktan sonra da çözüme yönelmelisiniz.

Adblue hakkında yeterli bilgiye sahip olsanız bile onarım için kişisel olarak yapabilecekleriniz oldukça kısıtlıdır. Özellikle aracın depo kısmında bulunan bu sıvıyı kendi imkanlarınızla tamir edemezsiniz. Bu yüzden araçla seyir halinde ilerlerken Adblue arızası aldıysanız ya bir çekici çağırmalı ya da servise kadar çok fazla sürat yapmadan servis konumuna ulaşmalısınız. Gerekiyorsa da Uzman Kişilerin desteğini alarak kolay çözümlere ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi