Eğitim

Formasyon Belge Sayısı Nerede Yazar?

Formasyon, ülkemizde Yükseköğretim Kurulu tarafından verilen ve mezun olmayan öğrencilere öğretmen olabilmeleri için tanımlanan bir haktır. Eğitim ve eğitim bilimleri alanında bütün fakültelerde okuyan öğrenciler formasyondan faydalanabilmektedir. Bu hakkın elbette sadece üniversiteler tarafından açıldığını da söyleyebiliriz. Formasyon almaya hak kazanan bazı öğrenciler ise belge sayısı konusunda problem yaşayabiliyorlar. Özellikle detaylı bir aşama olan bu süreci, bugünkü yazımızda anlatarak yardımcı olmaya çalışacağız.

Formasyon belge sayısı, genellikle formasyon belgesinin arka kısmında kalan “Formasyon Tarihi ve Sayısı” bölümünde yer almaktadır. Bu kısım aldığınız yere göre değişiklik göstererek farklı bölgelerde de konumlanabilmektedir. Belgeyi aldıktan sonra formasyon belgesi sayısı kısmına ne yazacağınız hakkında bilginiz yok ise bunun hakkında da kısa açıklamalar yapalım. Formasyon belge sayısı alanına, sertifika bölgesinde kalan son 4 rakam yazılmalıdır. Bu yazı eğer ki belgenizde bulunmuyorsa sizden istenmediğini anlayabilir, sıfır (0) yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi