CNN Türk Spikeri Fulya Öztürk Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Fulya Öztürk kimdir, nereli ve kaç yaşında, aslen nereli? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca ”Fulya Öztürk”ten söz edeceğiz.

Fulya Öztürk Kimdir?

  • Haber sunucusu, spiker.

1989 senesinde Adana’da dünyaya gelen Fulya Öztürk, lise eğitimini Adana’da Gündoğdu Koleji’nde tamamladı. Küçüklükten beri istediği gazetecilik mesleğine adım atmak için ailesinin isteği olan hukuk fakültesine gitmeyen Fulya Öztürk Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’ne girdi. Üniversiteden mezun olduktan hemen sonra televizyonculuk kariyerine adım attı.

İlginizi Çekebilir:  Alara Kardak Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Oynadığı Diziler?

Star TV’nin iç yapımlarında staj yaparak meslek hayatına ilk adımını atan Fulya Öztürk, profesyonel kariyerine ise CNN Türk kanalında Programlar Departmanı’nda başlamıştır. Başkent İletişim Akademileri’nde diksiyon ve drama üzerine dersler alan Fulya Öztürk, daha sonra Dr. Elif Ilgaz Aydınlar ile Yaşama Sevinci ve Cem Seymen ile İş Seyahati isimli programların prodüktörlüğünü yapmıştır. 31 yaşındaki Fulya Öztürk, CNN Türk’ün en sevilen isimleri arasında yer alıyor.

2011 senesinden beri CNN Türk kanalında Haber Merkezi’nde çalışmaya devam etmektedir. 2014 senesinden itibaren de muhabirlik yapmaktadır. Yapmış olduğu ilgi çekici haberlerden bazıları;

  • Kobani’den kaçan Suriyeli Besma’nın hikayesi
  • Üniversite hastanelerinde hasta yakınlarından istenen medikal malzeme
  • Türkiye’de Romatolog yok
  • Bir doktorun 36 saat nöbet çilesi
İlginizi Çekebilir:  Güneş Zavrak Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Evli mi? Oynadığı Diziler?

Bu haberlerin yanı sıra Avrupa’ya kaçmak için İzmir’e gelen Suriyelilerin kaç yollardan başka ülkelere nasıl göç ettiklerini anlattığı ”Sığınamayanlar Belgeseli” çok ses getirmiştir.

CNN Türk’ün resmi İnternet sitesinde yayınlanan bir yazıda insana dair her şeyin içinde olmayı çok sevdiği belirtilen Fulya Öztürk’ün ilokul çağından üniversite dönemine kadar Keman ve Türk Sanat Müziği eğitimi almıştır. Adana’da konsere çıkan büyük bir müzik tutkunu. En fazla özlediği ve mutlu olduğu yer ise Barcelona.

İlginizi Çekebilir:  Ekin Mert Daymaz Kimdir? Nereli Ve Kaç Yaşında?

Fulya Öztürk ile İlgili Aramalar

Google’da Fulya Öztürk ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; fulya öztürk kimdir, fulya öztürk nereli, fulya öztürk sevgilisi, fulya öztürk estetiksiz hali, fulya öztürk, fulya öztürk boy-kilo, Fulya öztürk alper öztürk Fulya Öztürk Belasın Fulya ozturk YouTube CNN TÜRK muhabirleri CNN Türk muhabiri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara