Furkan Emirce Kimdir? Nerelidir?

Furkan Emirce kimdir? Nerelidir ve ne iş yapar? Daha önceki yazılarımızda çeşitli kişilerin biyografilerinden söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca Furkan Emirce’den söz edeceğiz. 

Sosyal medya hesaplarından paylaştığı videolarla hayranlarına keyifli anlar yaşatan Furkan Emirce, asıl ününü Instagram’da paylaştığı videolarla kazanmıştır. Aynı zamanda bir YouTube hesabı da bulunan Furkan Emirce’nin Instagram’da 1 milyondan fazla takipçisi bulunmaktadır. 

Videolarını ortalama 2 milyon kişinin izlediği Instagram fenomeni Furkan Emirce hakkında en çok merak edilen soruların başında kim olduğu, nereli olduğu, ne iş yaptığı gibi sorular yer alıyor. 

Kendisi hakkında yaptığımız araştırmalarda ise nereli olduğu, kaç yaşında olduğu, hangi üniversitede okuduğu gibi temel bilgilere ulaşamadık. Kendisi hakkında bilinen tek şey ise ismi. 

Instagram üzerinde paylaştığı videolarda kullanmış olduğu hikayeler, karakterler ve seslendirmeleri ile büyük üne kavuşan Furkan Emirce, Instagram’ın seslendirme ve dublaj konusunda Veysel Zaloğlu ile en başarılı isimleri arasında yer alıyor. İşte Furkan Emirce’yle özdeşleşen bazı diyaloglar ve bazı karakterler. 

Aslanım! 

Furkan Emirce’nin en sevdiği hitap şekli olan “aslanım” kelimesi, kimi zaman kardeşi Mithat’a kimi zaman da sevmediği Eyüp’e söylenir. “Aslanım geri zekalı mıyım ben” videosunda da bu hitap şeklini görebiliriz. 

View this post on Instagram

Çoluk çocukla muhattap ediyorlar bizi.

A post shared by Furkan Emirce (@furkanemirce) on

Motorcular 

Motorcular. Furkan Emirce’nin videolarında en çok kullandığı grup olan motorcular, kimi zaman trafikte anlayışsız bir sürücüye rastlamakta kimi zaman da artistik hareketlerine kurban gitmektedir. Sırf arabanın rengine gıcık olan motorcular da vardır. 

O Ne Öyle? 

Bir şaşırma cümlesi olarak Furkan Emirce’nin kullandığı “o ne öyle?” kalıbı, kimi zaman bir pelikanın zabıtayı görünceki şaşırma cümlesi olabiliyor. 

View this post on Instagram

Pelikan Faruk İstanbul'un sefiridir!

A post shared by Furkan Emirce (@furkanemirce) on

Yargı Dağıtıyoruz

Furkan Emirce’nin Instagram’daki var olma amacı yargı dağıtmak. Her videosunda olmasa da kimi videolarında bu amacını söyleyerek videoya giriş yapar. 

Mithat ve Eyüp Karakteri 

En sevdiği ve en çok kullandığı karakterler Eyüp ve Mithat. Bu karakterler üzerinden çeşitli dublajları son derece başarılı canlandıran Furkan Emirce, bazen Mithat’a beyzbol oynamayı öğretir bazen de Eyüp’le kıyaslanmasına içerlenerek onun arkasından konuşmak istemez. 

Furkan Emirce Sözleri 

1)Bir çay söylersin nasibin varsa içersin.

2)Racon konuşmuyorum konuşuyorum racon oluyor. 

3)Senin bildiğin kadar benim unuttuğum var 

4)Sporcu adam yemez. 

5) Bu taraf yolun değil sonun olur aslanım.

6) Bas geri tabut bağlı. 

7) Fenayım başa belayım. 

Dublaj üzerine çekmiş olduğu videolar ile üne kavuşan Furkan Emirce’nin, Instagram’da 150’in üzerinde gönderisi bulunuyor. İlk videolarında izlenme sayısı her ne kadar iyi olmasa da son gönderilerindeki rakamlar oldukça başarılı. 

Burada kendisine yapılabilecek tek eleştiri ise reklamın cılkını çıkarmasıdır. Üstelik vermiş olduğu reklamlar, gerçekten de kötü seçilmiş reklamlardır. 

Kendisi hakkında detaylı bilgi veremediğimiz için Tozlu Mikrofon adına sizlerden özür dileriz. En kısa zamanda Furkan Emirce hakkında detaylı bilgileri burada sizlerle paylaşacağız. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: