Biyografi

Kardelen Dönmez Kimdir? Kaç Yaşında? Boy?

Biyografi yazılarımızda birçok merak edilen ismi sizlerle paylaştık. Bugün sizler için televizyon ve haber dünyasında merak edilen isimlerden biri olan Kardeln Dönmez hakkında bazı bilgileri aktaracağız. Kardelen Dönmez Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli?

4 Şubat 1996’da İstanbul’da doğan Kardelen Dönmez, 2024 itibariyle 28 yaşındadır. 1.66 boyunda olan sunucu kova burcudur. Lisans eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. İkinci üniversite olarak İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon bölümünde öğrenimine devam etmiştir. Medya-televizyon ve habere olan ilgisi nedeniyle üniversite yıllarında spikerlik eğitimleri almıştır. Mezuniyetinin ardından dil eğitimi için Kanada’nın Toronto şehrine gitmiştir. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

2019 yılında TYT Türk TV’de öğle bülteni sunarak ilk ekran deneyimini yaşamış, ardından TYT Türk TV deneyiminin ardından çeşitli televizyon kanallarında muhabirlik, editörlük ve spikerlik gibi görevlerde bulunmuştur. Kardelen Dönmez, Temmuz 2021’de Haber Global’de yeni bir ekran yüzü olarak göreve başlamıştır. 2023 yılına kadar Burada gece bültenleri ve hafta sonu haber bültenleri sunmuştur. 2023 yılında ise tv100 ekranlarına transfer olan sunucu, sabah haberlerini Gün Uyanıyor’u sunmaktadır. Instagram hesabı üzerinden de aktif olarak paylaşım yapmayı sürdüren sunucunun (@kardelenndonmez) 30 bin takipçisi bulunmaktadır.

Kaynak: Karar.com, Kardelen Dönmez, Erişim Tarihi: 10 Mart 2024

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds