Spor

Futbolda Pasör Stoper Nedir? Ne Anlama Geliyor?

Daha önceki yazılarımızda futboldaki pozisyonlar üzerine çeşitli bilgiler vermiştik. Bugün sizlere Pasör Stoper hakkında bilgi vereceğiz. Futbolda meydana gelen modernleşmeyle birlikte artık futbol takımları oyunu bireysellikten ziyade daha kompakt bir hale getirmiştir. Bundan dolayı günümüzde futbol takımları savunmaya forvet oyuncusuyla başlarken hücumu da kalecilerinden başlatmaktadır. İşte bu değişen futbol oyunundan dolayı defans oyuncuları inanılmaz bir önem taşımaktadır.

Pasör Stoper’in ana görevi her defans oyuncusu gibi rakip takımın hücumcularının oynamalarını futbol kuralları içerisinde engellemek ve gelen topları da uzaklaştırmaktır. Ancak diğer defans oyuncularının aksine Pasör Stoper ayrıca takımını hücuma kaldıran bir oyuncudur. Sanki bir orta saha futbolcusuymuş gibi uzun ve etkili toplar atarlar. Özellikle takım kontra atağa çıkarken Pasör Stoper’in attığı pasın kalitesi çok önemlidir.

Günümüzde dünyanın büyük futbol takımları pas yetenekleri yüksek defans oyuncuları için inanılmaz bedellerde para ödemektedirler. Manchester City’nin defans bölgesine son 5 senede 278.000.000 € para harcamasını örnek olarak gösterebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds