Dream League Soccer Nasıl Orta Açılır? Orta Açma Teknikleri

Dream League Soccer isimli oyunda nasıl orta açılır, Dream League Soccer (DLS) oyununda orta açma teknikleri nelerdir? Daha önceki yazılarımızda Dream League Soccer isimli oyundaki bazı tekniklerden ve özelliklerden söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca Dream League Soccer’da nasıl orta açıldığından ve orta açma biçimlerinden söz edeceğiz. 

Nasıl Orta Açılır? 

Öncelikle nasıl orta açılır sorusuna cevap verelim. Orta açmak için öncelikle sağ veya sol kanattan ceza sahasına gireceğiniz bir bölgede ok yönünü içeri çevirmeden C tuşuna basarak orta yapabilirsiniz. Tekrar altını çizilelim, orta açarken eğer ceza sahasının gerisindeyseniz ok yönünü içeri doğru çevirmenize gerek yok. Bunun yerine C tuşuna orta karar basılı tutun. Oyuncu otomatik olarak içerideki oyuncunun olduğu yöne doğru orta yapacaktır. 

Orta Açma Teknikleri 

Öncelikle orta açmanın da teknikleri olduğunu belirtelim. Her oyuncuyla her bölgeden orta açmanız mümkün değil. Bunun için belirli teknikler belirledik. 

1-) Sol Ayak Sol Kanatta Sağ Ayak Sağ Kanatta 

Oyuncuların ayaklarına göre kanatlarda olmasına dikkat edin. Eğer 4-4-2 ya da 3-4-3 gibi dizilişlerle oynuyorsanız orta sahanın sağında ve solunda oynayan oyuncuların kanatlarına göre doğru ayakta olmasına dikkat edin. 

2-) Oyuncuların Orta Açma Yeteneklerini Geliştirin 

Yukarıda sözünü ettiğimiz kanat oyuncularının orta açma yeteneklerinin gelişmiş olmasına dikkat edin. Öte yandan 4’lü defans oynatıyorsanız sağ ve sol beklerinizin de orta açma yeteneklerini kontrol edin. Tabi kanat forvetlerle oynuyorsanız da yine bu sağ ve sol kanat forvetlerin OAÇ özelliğini kontrol edin. Orta açma seviyesi 85 ve üzeri olan oyuncuların daha iyi orta yaptığını göreceksiniz. 

3-) Orta Açarken Şiddeti İyi Ayarlayın 

Bazen C tuşuna bir kez basıp çekmek bile iyi bir orta için gerekli olabilir. Eğer ceza sahası içindeki oyuncu uzak kale dibinde ise C tuşuna uzun basabilirsiniz. Öte yandan C tuşuna orta şiddetle basmak daha isabetli olacaktır. 

4-) Ceza Sahası İçinde Orta Açacaklar İçin 

Ceza sahası içine girmişseniz ok yönünü orta yapacağınız oyuncuya doğru ayarlamanız gerekecek. Bunun için ok yönünü orta açacağınız oyuncunun koşu yoluna doğru ayarlayın. 

5-) Ceza Sahasına Uzun Futbolcu Alın 

Orta açacak oyuncunun OAÇ yeteneği her ne kadar iyi olsa da ceza sahasında kafayı vuracak oyuncunun da kafa topu yeteneğinin iyi olması gerekir. Aynı zamanda uzun forvetler de işinizi hayli kolaylaştıracaktır. 

6-) Kornerlerde İçeri Kavis Yapın 

Oyunda kornerlerde gol atmak için içe doğru kavis yapın. Normalde A tuşu ile kafa vuruşu yapabilirsiniz ama B yani pas tuşuna da bir süre basarak kafa vuruşunu daha isabetli hale getirebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi