Ekonomi

Garanti Bankası Bekleyen İade Ne Demek?

Garanti Bankası, uzun yıllardır müşterilerine uygun ve en basit koşullarda hizmet sunmaya çalışan bankalardan bir tanesidir. Bankanın benimsediği prensipler her zaman üst seviyede olarak müşterilerin faydasına sunulmaya çalışılmıştır. Kredi kartı ve hizmetleri açısından anlık şekilde destek sunmaya çalışan banka, bazı işlemlerde birkaç gün içerisinde yanıt verebiliyor. Bunlardan bir tanesi olan ‘’Bekleyen İade’’ işlemi, müşterilerin en çok tedirgin olduğu konulardan bir tanesidir.

Garanti Bankası üzerinden yaptığınız işlem sonucu ‘’Bekleyen İade’’ ifadesiyle karşılaşıyorsanız bu durum gerçekleştirdiğiniz iade işleminin ödemesinin yatacağından söz eder. Bekleyen İade işlemi genel olarak alışverişte gerçekleşen ürün veya hizmet alımında olmaktadır. Bu işlem iade ettiğiniz zaman banka, beklemeye alır ve direkt olarak hesabınıza yatırmaz. Gerekli kontrollerin tamamlanması ve bir sorun gözükmediği zaman para miktarı hesabınıza düşmektedir. 

Birkaç gün içerisinde gerçekleşen iade işlemi, hiçbir şekilde aksama yapmayarak kesintisiz hesabınıza düşer. İşlemin iptal edilme hususunda Garanti Bankası, 7 gün içerisinde hesabınıza yansıyacağını belirttiği gibi yaşanılacak bütün sorunlarda müşteri hizmetlerine bağlanmanızı tavsiye etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds