Ekonomi

Garanti Bankası Kart Statüsü Uygun Değil Ne Demek?

Garanti Bankası üzerinden alışveriş yapmaya çalıştığınız zaman ‘’Kart Statüsü Uygun Değil’’ ifadesiyle karşılaşabilirsiniz. Bu ifadeyle karşılaşmanız sakıncalı ve uygun olmayan bir site üzerinden alışveriş yapmaya çalıştığınızı ve bankanın kartı otomatik olarak kullanıma kapatmasını ifade eder. İşlemin gerçekleşme nedenlerinden olan çalınma ihtimali olması oldukça kuşku uyandıran bir olasılıktır. Banka bu yüzden müşteri haklarını koruyarak güvenlik adımlarını üst seviyede tutmaya çalışır.

Garanti Bankası kredi veya banka kartınızda ’’Kart Statüsü Uygun Değil’’ kavramıyla karşılaştıysanız bundan kurtulmak için birkaç adım bulunmaktadır. Bunlardan ilki elbette şubeye giderek durumdan söz etmek, çözüm yollarını direkt olarak kendilerinden öğrenmek olacaktır. İkinci olarak ise Müşteri Hizmetlerine bağlanarak durumu aktarmaktır.

Garanti Bankası hesap üzerindeki para miktarınız bu durum içerisinde kesinlikle zarar görmez. Sorunu çözmek için bahsettiğimiz iki farklı alanla da konuştuktan sonra yeni kart çıkartarak problemi tamamen çözebilirsiniz. Bütün süreçten haberdar olmak içinse müşteri hizmetleriyle irtibat kurabilir, yaşanan gelişmeler hakkında bilgi edinebilirseniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.