Gaza Basınca Cızırtı Sesi Neden Olur? Çözümü

Otomobil kategorimizde araç arızaları hakkında binlerce makale ile detaylı bilgiler verdik. Bunlara ek olarak aracınızla ilgili yaşadığınız özel bir problemi çözmek amacıyla sorunuzu yorum kısmında belirtebilirsiniz. Gaza basınca grlen cızırtı vızırtı sesi hakkında olası problemlerden bahsedeceğiz. Buna etki edebilecek onlarca şey varken en çok karşılaşılan sorunlara birlikte bakalım.

Gösterge Plastiği Gaza Basınca Cızırtı Yapar

Çok alakasız gibi görünse de son yıllarda otomobilleree kullanılan kalitesiz malzemeler sebebiyle kadran, klima gibi gösterge panelleri ve torpido bağlantı noktaları gaza basınca cızırtı ve tıkırtı yapabilir. Motor kulağıyla ilgili bir problem de araçtaki titreşimi artıracağından dolayı bu sesi gaza basınca daha fazla duymanıza sebep olabilir.

Gaza Basınca Cızırtı Yapan Ses Sistemi

Ses sistemine bağlı hoparlörlerde oluşan bir problem hıza duyarlı müzik sebebiyle gaza yüklendiğinizde daha fazla problem yaratabilir. Bu teknoloji yeni model çoğu arabada bulunmaktadır. Müzik keyfini ve heyecanı artırmak için gaza yüklenince ses açılır. Bundan dolayı oluşan bir ses problemi daha çok cızırtı yapar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

offshore hosting