Biyografi

Gazeteci Metin Cihan Kimdir?

Gazeteci Metin Cihan kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca gazeteci Metin Cihan’dan söz edeceğiz.

Metin Cihan Kimdir?

  • Gazeteci
  • Yazar

Twitter üzerinden yaptığı paylaşımları ile dikkatleri üzerine çeken ve toplumu ilgilendiren meselelerde attığı twitleri ile beğeni toplayan Metin Cihan, sosyal medya üzerinden bağımsız gazetecilik yapmaktadır. Herhangi bir medya kuruluşuna bağlı olmayan ve gazeteciliği bireysel olarak icra eden Metin Cihan, mesleğinin hakkını veren ender gazetecilerden biri.

Rabia Naz Vatan cinayetinin su yüzüne çıkmasında önemli etkisi olan Metin Cihan, bu cinayetin perde arkasında nelerin döndüğünü, Rabia Naz Vatan cinayetinin neden üzerinin kapatılmak istendiğine dair delil ve belgelerle olayı aydınlatmaya çalışmıştır.

Popülerliği Rabia Naz Vatan ile artan Metin Cihan, gündemle ilişkili olarak paylaşımlarda da bulunmaktadır. Örneğin son günlerde sıkça tartışılan Ekrem İmamoğlu’nun yumruk attığı genç olarak yandaş medyada lanse edilen olayda, söz konusu kişinin ağabeyi Cabir Keskin hakkında atmış olduğu tweetle de gazetecilik mesleğini tam anlamıyla yerine getirmiştir. İşte o twit;

Videoda yer alan gencin ağabeyi Cabir Keskin, olayın geçtiği pizzacı dükkanının sahibi. Metin Cihan’ın iddiasına göre pizzacı dükkanı Kiptaş Bloklarında ve bu blokların idaresi de İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şirketlerinden olan Boğaziçi Yönetim A.Ş’ye ait. Cabir Keskin ise bu şirketin Halkla İlişkiler Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Yandaş medya tarafından ”İmamoğlu görüşünü savunan gence yumruk attı” şeklinde lanse edilen olayda Ekrem İmamoğlu ile genç arasında tokat ya da yumruk hadisesi yaşanmamış ancak yandaş medya olayı böyle servis etmişti.

Metin Cihan ise olayın ardından dükkan hakkında kısa bir araştırma yapınca dükkanın sahibinin gencin ağabeyi Cabir Keskin olduğunu, dükkanın bulunduğu blokların İBB şirketi olan Boğaziçi Yönetim’e ait olduğunu ve Cabir Keskin’in de bu şirketin Halkla İlişkiler Müdürü olduğunu ortaya çıkarmıştır. Ancak Cabir Keskin konuyla ilgili olarak dükkanın sahibinin kendisi olmadığını belirterek konuyu yalanlamıştır.

Metin Cihan Nereli ve Kaç Yaşında?

Bu bölümdeki bilgileri sizlerle en kısa sürede paylaşacağız. Bilgi eksikliklerinden dolayı özür dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.