Gebelik ve Bebeğe Dair Her Şey Cici Çocuk Sitesinde

Hayatın en özel dönemlerinden ve duygularından bir tanesi olan annelik, birçok farklı duyguyu aynı anda yaşatır. Bununla birlikte her annenin kendi çocuğunun en özel ve en değerli olması beraberinde büyük bir keyif ve sorumluluk getirir. Anne ve anne adayları için oldukça önemli olan bu süreçlerde en doğru bilgiyi pratik bir şekilde elde etmesi gerekir. Anneliğe dair merak ettiğiniz her konu için Cicicocuk.com her an yanınızda! Sitede yer alan kullanışlı bilgiler gebelik, doğum, bebek bakımı ve büyütmesi gibi her alanda sizlere en doğru bilgileri sunar.

Gebelikte Önemli Noktalardan Olan LH Hormonu

Gebelik öncesi anne ve baba olmak çiftler için önemli noktalardan bir tanesi LH hormonudur. Beyinden salgılanan ve üreme sisteminin sağlıklı bir şekilde çalışmasında etkin rol oynayan bu hormon, kadınlarda adet oluşmasını geciktirerek yumurtlama sürecinin başlamasını sağlar. Bu hormonla alakalı önemli noktalardan bir diğeri ise anne adaylarının kafalarına takılan “LH hormonu kaç olmalı?” sorusudur. Kadınlarda LH hormonu değerlerinin ovülasyon döneminde 20 – 80 IU/L arasında, ovülasyon dönemi dışında ise 1 – 18 IU/L ortalamasında olması beklenir. Yetişkin erkeklerde ise bu değerlerin ortalaması 1 – 9 IU/L olarak kabul görür. LH hormonunun bu ortalama değerlerin dışında görüldüğü durumlar LH düşüklüğü olarak adlandırılır.

Emziren Anneler Hangi Ağrı Kesicileri Kullanmalı?

Doğum sonrası bebek ve anne için en önemli noktalardan bir tanesi de emzirme sürecidir. Bebeğin gelişimi için son derece önemli olan emzirme sürecinde annelerin birçok noktaya dikkat etmesi gerekir. Bu noktalardan biri olan ilaç kullanımında dikkatli olmak büyük önem taşır. Her ne kadar kullanabildiğiniz kadar az ilaç kullanmanız önerilse de ilaca ihtiyaç duyacağınız vakitler de olacaktır. En sık sorulan sorulardan olan “Emziren anneler hangi ağrı kesicileri kullanabilir” sorusunun yanıtı naproksen ve parasetamol içeren ilaçlar olarak söylenebilir. Yaygın olarak kullanılan ağrı kesicilerden olan Aprol ve Apranax naproksen, Minoset ve Parol ise parasetamol içeren ağrı kesiciler sınıfında yer alır. Siz de anne adayı veya anne olarak aklınıza takılan bu ve diğer tüm soruların yanıtına Cicicocuk.com üzerinden ulaşabilir ve alanında uzman kişilerin hazırladığı içeriklerle aklınıza takılan tüm noktalara detaylı yanıtlar bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.