Gece Yoğurt Yemek Zayıflatır mı?

Gece yemek alışkanlığınız varsa evet. Hızlı bir girişle cevap verdiğimiz soru için endişelenmeyin bu konuda sizlere detaylı bilgiler vereceğiz. Gece yoğurt yemek zayıflatır ise kase kase yoğurt yiyelim diyecek kullanıcılara da sesleniyoruz. İşin aslı öyle değil. Herkes tarafından kabul edilen yanlış bir bilgi şudur ki, gece veya gündüz yemeği yediğiniz saatin fazla bir önemi yok. Gece yemek yemenin kilo aldırma sebebi, gün içinde çok yüksek kaloriler aldığınız için 24 saatlik döngüde almanız gereken toplam kalori limitini aşıyor olmanız. Aslında sistem çok mekanik; harcadığınız kaloriden fazlasını alırsanız kilo alırsınız.

İlginizi Çekebilir:  Dikişler Ne Zaman ve Nasıl Alınmalı?

Öte yandan gece vakti uyanıldığından genelde cips, yüksek kalori içeren kuruyemiş ürünleri sebebiyle yanlış tercihle sonuçlanan gece yemekleri vücudunuza olması gerekenden çok yağ aldıracağından kilo almanıza sebep olur. Peki yoğurt?

Yediğiniz yoğurt tam yağlı olsa da masum sayılabilecek bir sınıfa girmekle beraber birçok avantaj içerir. İlk söylememiz gereken şey yüksek protein miktarı içermesi sebebiyle sizi çok uzun süreler tok tutacaktır. Ayrıca sağlıksız tercihler yerine illa yiyecekseniz yoğurt yemek sizi zayıflatır.

İlginizi Çekebilir:  Aknetrent ve Roaccutane Reçetesiz Satılır mı? Reçetesiz Fiyatı Ne?

Gece yenileceği gibi yatmadan hemen önce de kötü tercihler yerine yoğurt yiyebilirsiniz. Fakat önemli husus şu ki kalori alımınız gün içinde yüksek oranlarda olduysa gece bu yiyeceği tüketmek sizi zayıflatmak yerine kilo aldıracaktır.

Bu konuda kafa karışıklığına son vermek için toparlamak gerekirse, yoğurt ancak ve ancak tercihen daha iyi olabilir ve bu sebepten dolaylı olarak sizi zayıflatabilir. Yoğurt yediğiniz için metabolizmanızın hızlanması direkt size kilo verdirmesi gibi bir şey söz konusu değildir.

İlginizi Çekebilir:  Zyrtec Ateş Yapar mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ko cuce